Народні депутати фракції Олега Ляшка зареєстрували проект постанови «Про комплекс заходів щодо посилення переговорних позицій України на міжнародній арені у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації та реалізацією європейського курсу України».
У документі депутати нагадують, що з кінця лютого 2014 року Росія здійснює масштабну «гібридну війну», складовими якої є збройна агресія проти України, Криму та окремих областей Донбасу.
«Ядерна держава – Російська Федерація – здійснила грубе порушення своїх зобов’язань за Будапештським «Меморандумом про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї» від 5 грудня 1994 року, інші країни-гаранти зайняли пасивно-відсторонену позицію через відсутність у Будапештському меморандумі правових механізмів забезпечення гарантій безпеки України з боку ядерних держав», - наголошується в документі.
Як зазначають депутати, в Європі та світі, на жаль, спостерігаються прояви ганебної політики умиротворення агресора з боку окремих міжнародних партнерів України та їх представників, що спрямована на примус України до політичних поступок під тиском та надання можливості «збереження обличчя» агресору – Росії. Депутати висловили занепокоєння тим, що наразі спостерігається ослаблення переговорних позицій України у зв’язку з переходом від «Женевського» формату міжнародних переговорів за участі представників України, Російської Федерації, Сполучених Штатів Америки та Європейського Союзу до «Нормандського» формату за участі представників України, Російської Федерації, Німеччини та Франції.
Депутати наголошують, що Україна бореться не лише за свою територію, а й нині знаходиться на передньому краї захисту Європи від загрози агресії та експансіоністських дій з боку РФ.
У зв’язку з цим, в постанові пропонується вжити комплекс заходів, спрямованих на посилення позицій України на міжнародних переговорах. Зокрема: закликати міжнародне співтовариство не допускати проявів ганебної політики умиротворення агресора, повернутися до «Женевського» формату переговорів, звернутися до Європейського Союзу та його владних інститутів з закликом взяти безпосередню участь на найвищому рівні у дипломатичних зусиллях щодо розв’язання глибокої міжнародної кризи в Європі, спричиненої збройною агресією Росії проти України. Окрім того, пропонується закликати Європейський Союз та держави-члени ухвалити стратегічне політичне рішення на користь України та виділити під її всебічну інтеграцію належний ресурс – політичний, фінансово-економічний, військовий та гуманітарний. Також наголошується на необхідності застосування міжнародних заходів – політичного, економічного та військового характеру – з метою забезпечити неухильне дотримання усього комплексу безпекових гарантій та зобов’язань за Будапештським меморандумом з боку усіх держав-підписантів, включно з Росією.
Прес-служба РПЛ