Народний депутат України від опозиційної фракції Радикальної партії Олега Ляшка, голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк виступив із вітальним словом в рамках парламентських слухань на тему: "Розвиток підприємництва в Україні та підтримка малого і середнього бізнесу", ініційованих його Комітетом.
Відкриваючи громадське обговорення, В.Галасюк продемонстрував повагу до підприємців, наголошуючи на їх особливій ролі для України: “Хто є головні люди в країні? Це не Президент, це не Прем'єр-міністр, це не депутати. Це ви, ті, хто ризикують, ті, хто вкладає свої кошти, свій час, свою енергію у власну справу, ті, хто створюють робочі місця, ті, хто сплачує податки до бюджетів всіх рівнів. Тому вам ми дамо слово першими, а вже після вас будуть виступати представники центральних органів виконавчої влади, народні депутати, і вони будуть реагувати на те, що сьогодні ви нам тут скажете".
Серед проблем, з якими підприємці стикаються щоденно, В.Галасюк назвав обвал купівельної спроможності через шокову девальвацію гривні, надвисокі та складні в адмініструванні податки, які є одними з найвищих в Європі, навантаження на фонд оплати праці. “Це і контрабанда на митниці, і корупція на всіх рівнях, які, на жаль, не стали меншими, це та іржа, яка поїдає економіку країни, суспільство та блокує наш розвиток. Це й драконівська вартість кредитів, яка робить їх абсолютно недоступними для малого та середнього бізнесу, це штучні регуляторні бар’єри та часто необґрунтований незаконний тиск контролюючих та силових органів на доброчесні підприємства, в тому числі, на підприємства ІТ-галузі, це рейдерські атаки та слабкий захист права власності”, - продовжив народний депутат.
Як поінформував доповідач, це далеко неповний перелік найгостріших та системних проблем, з якими стикаються українські підприємці. "Для їх вирішення у нашому Комітеті напрацьована Модель промислової політики (http://www.slideshare.net/galasyuk/ss-45265188), яка затверджена Комітетом, яку ми послідовно втілюємо в життя через прийняття конкретних законів, і особливе місце в цій моделі відводиться саме розвитку малого та середнього бізнесу", - повідомив він.
Доповідаючи про досягнення на шляху забезпечення розвитку малого та середнього бізнесу, В. Галасюк нагадав про декілька прийнятих законів:
"1) Ми прийняли закон про дерегуляцію, який знімає низку регуляторних бар’єрів та обмежує права контролюючих органів – в тому числі забороняє вилучати серверне обладнання ІТ-компаній.
2) Прийняли новий закон про ліцензування, що скорочує кількість ліцензованих видів діяльності вдвічі.
3) Відмінили подвійне ліцензування імпорту фармінгрідієнтів в інтересах вітчизняних фармвиробників.
4) Заборонили на 10 років експорт з України необробленої деревини (лісу-кругляку) для розвитку деревообробки та меблевої промисловості.
5) Прийняли закони про масштабну енергомодернізацію через енергосервісні контракти за європейським зразком.
6) Підготували до другого читання інвестиційні законопроекти про державно-приватне партнерство та індустріальні парки.
7) Розробили законопроекти про відміну додаткового імпортного мита на сировину для українських виробників, про експортно-кредитне агентство, про підтримку малого та середнього бізнесу тощо".
За ініціативи Комітету розпочав свою роботу Антикризовий економічний штаб, який допомагає підприємцям вирішувати найгостріші питання у регуляторній, податковій, митній та інших сферах. "Я надзвичайно вдячний колегам народним депутатам, керівникам дружніх комітетів, які включилися в роботу штабу і дуже нам активно допомагають. І особливо я хотів би відзначити допомогу та підтримку очільниці податкового Комітету пані Южаніної", - зазначив голова Комітету.
Резюмуючи, радикал заявив: "Ми будемо продовжувати роботу на основі ваших рекомендацій. Для того, щоб бути ефективними, влада має мати нормальний суспільний діалог між бізнесом, експертним середовищем та суспільством і комунікувати, ті потреби робити і законодавчими ініціативами приймати їх".
В.Галасюк звернувся до учасників слухань із проханням направити пропозиції щодо розв'язання озвучених проблем до Комітету з метою доповнення проекту рекомендацій парламентських слухань.
Прес-служба РПЛ