Народного депутата України від опозиційної фракції Радикальної партії Ооега Ляшка, політв'язня Ігоря Мосійчука залишили під вартою на 60 діб. Клопотання прокурорів Наливайко і Капишіна про утримання нардепа задовольнила слідча суддя Печерського районного суду міста Києва Бабенко, відвід якої раніше відхилив суддя Карабань.
Під час засідання адвокат ув’язненого Мамалига заявив клопотання 93 народних депутатів про взяття на поруки Ігоря Мосійчука. Серед них, окрім фракції Радикальної партії у повному складі, депутати від всіх фракцій ВР, голови комітетів та четверо представників України у ПАРЄ. Довіру ув’язненому висловили командир добровольчого полку «Азов» Андрій Білецький, лідер кримсько-атарського народу Мустафа Джемілєв, екс-комбат добробату «Айдар» Сергій Мельничук, голова антикорупційного комітету ВР Єгор Соболєв та Ольга Богомолець. Серед депутатів, які висловили свою згоду взяти на поруки Ігоря Мосійчука, більше десятка голосували за подання генпрокурора про арешт 17 вересня, проте змінили свою думку і відкликали голоси. Зокрема, Андрій Іллєнко та Юрій Левченко. Про готовність узяти на поруки Мосійчука також заявив третій президент України Віктор Ющенко та полів’язні радянських часів: Степан Хмара, Левко Лук’яненко та Юрій Шухевич.
Сторона захисту також заявила про готовність друзів Мосійчука внести заставу у тому обсязі, який визначить суд.
Адвокати вкотре наголосили на тому, що стан здоров’я ув’язненого лишається стабільно тяжким і необхідної апаратури для його обстеження та лікування у ЛШД, де перебуває Мосійчук, немає. В суді досліджувались довідки лікарів із ЛШД та інституту ім. Шалімова, де зазначено про необхідність госпіталізації саме у інституті ім. Шалімова, оскільки Мосійчук потребує ще декількох операцій. які можуть здійснити лише спеціалісти певного рівня.
Викликаний у якості свідка нардеп Дмитро Лінько підтвердив, що Мосійчук був поінформований про свій арешт 17 вересня і жодним чином переховуватись від слідства не збирався.
На підтримку свого клопотання прокурор Наливайко заявив, що оскільки стан Мосійчука не погіршується, він і далі може знаходитись в ув’язненні. Натомість всі клопотання про поруки для них суттєвим аргументом не є, зважаючи на тяжкість злочину.
«Я знаю, що рішення про моє ув’язнення приймають не прокурори і не суддя Бабенко, їх приймають на Банковій. Жодних сподівань на звільнення сьогодні у мене немає», - заявив у останньому слові Ігор Мосійчук.
Власне, суддя Бабенко не зважила на жоден аргумент захисту і визначила міру запобіжного заходу у вигляді арешту.
Адвокат Мамалига заявив, що апеляцію буде подано, як і позовну заяву до Європейського суду з прав людини.
Про дату та час розгляду апеляційної скарги буде повідомлено додатково.
Прес-служба РПЛ