Радикальна партія Олега Ляшка, як учасник проукраїнської демократичної коаліції, оприлюднила свої пропозиції щодо формування Держбюджету України на 2015 рік.
Надані пропозиції, за словами Ляшка, дозволять збільшити доходну частину Держбюджету за рахунок «деолігархізації, деофшоризації та детінізації економіки України» та одночасно забезпечать видатки розвитку для відновлення національного виробництва і соціально-економічного захисту найменш захищених верств населення, у тому числі, тимчасових переселенців із Криму і Донбасу.
Пропозицій щодо доходної частини Державного бюджету:
1. Детінізація заробітної плати через радикальне зниження єдиного соціального внеску (до 18%)
2. Деофшоризація економіки (запровадження дієвих стимулів для інвесторів)
3. Звільнення від оподаткування прибутку підприємств, що реінвестуються у нацвиробництво.
4. Запобігання ухилянню від оподаткування при експортних операціях (через трансфертне ціноутворення)
5. Знищення контрабанди на митниці (шляхом запровадження інтегрованого з Євросоюзом митного оформлення товарів)
6. Оподаткування предметів розкоші (дозволить залучити додатково 200 млн грн на рік за рахунок найбільш заможних громадян)
7. Встановлення справедливої сплати військового збору із зменшенням навантаження на населення (зменшити ставку податку для населення до 1% і одночасно обкласти цим збором пасивні доходи)
8. Підвищення рентної плати та зборів (зокрема, за користування надрами для видобування нафти, газу, за спеціальне використання води, лісових ресурсів та ін.)
9. Скорочення кількості держслужбовців (мінімум на 30%) та бюрократії.
Пропозиції щодо видаткової частини Державного бюджету:
1. Запровадження програм тимчасової зайнятості (пропонується передбачити мінімум 12 млрд грн на програми тимчасової зайнятості вимушених переселенців із Донбасу і Криму)
2. Підвищення мінімального розміру зарплати до рівня 2000-2500 грн
3. Розбудова індустріальної та інноваційної інфраструктури (на ці цілі передбачити не менше 1 млрд грн)
4. Створення базових державних інститутів розвитку для відродження промисловості та експортної експансії української продукції на західних ринках
5. Державне замовлення будівництва транспортної й інженерної інфраструктури та доступного житла (на суму не менше 10 млрд грн.)
6. Державне замовлення продукції військово-промислового комплексу (на суму не менше 3 млрд грн.)
«Вважаємо, що завдяки врахуванню зазначених пропозицій Державний бюджет України виконає роль інструмента економічного відродження держави та захисту добробуту громадян в наявних надскладних соціально-економічних та військово-політичних умовах», - підсумував Олег Ляшко.
Більш детально пропозиції депутатів фракції Радикальної партії :
Прес-служба РПЛ