Депутат від Радикальної Партії, Голова Комітету ВР з промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк розкритикував урядовий проект змін до Податкового Кодексу.
“Це не податкова реформа, яка закладає підґрунтя для розвитку – це її імітація. Не дивлячись на формальне зменшення кількості податків, фіскальний тиск намагаються підвищити. Причому затягувати “паски” намагаються простим громадянам, малому й середньому бізнесу, а не казнокрадам та сировинним олігархам”, - запевняє нардеп.
За словами Галасюка серед ініціатив, які пропонує Уряд і які не будуть підтримані Радикальною партією – це збільшення прибуткового податку з громадян на фоні недостатнього зниження єдиного соціального внеску, що унеможливить реальну детінізацію заробітної плати. Це і спроба запровадження податку на нерухомість з першого метру і для всіх видів нерухомості, оскільки, при такому підході платити можуть заставити і найменш забезпечених громадян і невеличких українських виробників. Це і розширення бази обкладання військовим збором всіх доходів громадян без зниження для них ставки, як це пропонувалось Радикальною партією.
«Суттєву загрозу несе і нова спроба запровадження електронних ПДВ-рахунків, яка може призвести до вимивання обігових коштів, яких сьогодні критично не вистачає. Категорично не можна вводити оподаткування ПДВ освітніх послуг, треба навпаки стимулювати розвиток освіти, а не виривати її паростки», - переконаний Віктор Галасюк.
Натомість представник Радикальної партії заявив, що бюджет має низку суттєвих невикористаних джерел наповнення, передусім, за рахунок «затягування пасків» корупціонерів, контрабандистів та бюрократів. За його словами детінізація, деолігархізація та демонополізація економіки одночасно суттєво покращать інвестиційний клімат та залучать понад 100 млрд грн до бюджету.
Іншим величезним джерелом формування бюджету Галасюк назвав реструктуризацію державного боргу згідно світового досвіду, за рахунок якої бюджет може здобути додатково 75 млрд грн на рік.
“Ці кошти мають бути скеровані на забезпечення зайнятості населення, соціально-економічного захисту населення та підтримку національного виробництва і розвиток малого й середнього підприємництва”, – зазначив Голова Комітету.
Прес-служба РПЛ