Проблеми внутрішнього ринку гірничо-металургійного комплексу України обговорювали сьогодні у колі представників галузі у продовження одноіменного парламентського круглого столу, що нещодавно проходив за ініціативи Комітету з питань промислової політики та підприємництва.
«Ваша галузь сьогодні – стовп української економіки: майже 30% експорту, сотні тисяч робочих місць, чверть промислового виробництва”, - звернувся до присутніх голова Комітету.
В.Галасюк наголосив, що перше завдання, яке ставить перед Комітетом та, виконати яке закликає усіх колег з парламенту, - це забезпечення умов для збереження гірничо-металургічного комплексу. “Антикризові заходи передбачають, в тому числі, підвищення ввізного мита на металобрухт з 10 до 35 євро на 3 роки з одночасною відміною квотування на цей час та зняття імпортного ввізного мита на металобрухт з 5 % до 0%. Ці два законопроекти вже у парламенті – 3868 і 3973, ініційовані Радикальної партії і підтримані фактично всіма фракціями парламенту”, - поінформував парламентарій, додавши, що слід також подбати про вирішення проблеми підвищення тарифів на залізничні вантажні перевезення, що загрожує критично позначитися на конкурентноспроможності вітчизняних металургів. ”Ми виборюємо мораторій, щоб не було підвищення у цьому році і дуже раді, що маємо союзників в інших комітетах – дякуємо Водимиру Гусаку з транспортного Комітету, який цією темою системно опікується”, - зазначив В.Галасюк.
Разом з тим, голова Комітету наголосив, що слід діяти не тільки реактивно, але і проактивно. “Ми маємо думати, як захоплювати територію, а не тільки захищати свою. Насправді, концентруючись виключно на обороні – неможливо виграти війну”, - скаазав він, закликавши представників галузі надавати конкретні пропозиції стосовно бачення розвитку своєї сфери.
Серед ключових напрямків, через які планується допомагати галузі В.Галасюк назвав, зокрема, стимулювання експорту. “У парламенті цього скликання всупереч шаленому супротиву зареєстрували та вибороли прийняття у першому читтанні закону про експортно-кредитне агентствто, завдання якого буде кредитування та гарантування експортних контрактів та здешевлення кредитів для українських виробників, що працюють на експорт”, - повідомив народний депутат України від Радикальної партії.
“Наше завдання сьогодні – одночасно з зовнішнім просуванням забезпечити попит на внутрішій попит на продукцію”, - резюмував В.Галасюк.
Прес-служба РПЛ