Народні депутати від Радикальної партії внесли до парламенту законопроект #4442, яким пропонують внести зміни до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо пенсійного забезпечення". Мета документу - гідно вшанувати подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС, яка сталася 30 років тому, та відновити соціальну справедливість по відношенню до цієї категорії осіб.
У пояснювальній записці до проекту закону йдеться про те, що сьогодні інваліди-чорнобильці опинилися на межі виживання та місяцями змушені стояти під Кабміном і просити заслужені пільги. Пенсій даній категорії осіб не вистачає на придбання життєво-необхідних медикаментів, не кажучи вже про інші людські потреби.
"В Україні понад 2 мільйони громадян визнано постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи. На жаль, бюджет України сьогодні перебуває в такому стані, що забезпечення достойного соціального захисту усім категоріям чорнобильців не є можливим. Але принаймні перед особами, які втратили працездатність ліквідовуючи наслідки Чорнобильської аварії, народ України у невідплатному боргу. Законодавче забезпечення достойного життя для цієї категорії громадян – обов’язок законотворців", - переконаний Олег Ляшко та його соратники.
Також, за словами народних депутатів від Радикальної партії, важливим і болючим залишається питання соціального захисту інших інвалідів, щодо яких встановлено причинний зв'язок із Чорнобильською катастрофою.
У зв'язку з тим, що 2016 рік Указом Президента України оголошено Роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильскій АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, прийняття запропонованих змін до Закону про статус і соцзахист чорнобильців було би гідним вшануванням героїв-ліквідаторів та постраждалих від аварії, наголошують у Радикальній партії.
Тож вони пропонують встановити розміри мінімальних пенсійних виплат, додаткових пенсій та компенсацій в залежності від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Так, розмір мінімальної пенсійної виплати для інвалідів – учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, евакуйованих у 1986 році із зони відчуження, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, евакуйованих із зони відчуження, відселених із зон безумовного (обов’язкового) відселення та інвалідів з дитинства, які досягли повноліття, І-ІІІ груп пропонується виплачувати у розмірі 1000, 800 та 600 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Іншим інвалідам щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою І-ІІІ груп пропонується виплачувати 400, 300 та 200 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність відповідно. Також, проектом Закону пропонується особам, віднесеним до категорії 1, виплачувати щомісячну додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірах: для інвалідів І-ІІ груп 100 та 75 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність відповідно, для інвалідів ІІІ групи, дітям-інвалідам, а також хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу – 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Прес-служба РПЛ