Угода про вільну торгівлю - лише шанс, а не гарантія економічного зростання. Про це голова Комітету Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк заявив у Європейському парламенті під час Третього засідання Української частини Парламентського Комітету Асоціації між Україною та ЄС.
“Без економічного двигуна - залучення інвестицій, розвитку виробництва, сприяння експорту - успіх неможливий. Угода про вільну торгівлю з ЄС може бути лише частиною економічної програми країни, а не її замінником, як стверджують деякі політики, які прагнуть сподобатись міжнародним партнерам будь якою ціною”, - прокоментував нардеп.
За його словами, подібні угоди підписують, щоб забезпечти зростання експорту та залучення інвестицій для зростання економіки. Натомість, український товарний експорт у 2015 році скоротився з 54 до 38 млрд дол США, тобто на 16 млрд дол США, чверть з яких - зменшення експорту до Європи. При цьому, падіння відбулось за ключовими складовими експортного кошику (металургія, агропром, хімія, машинобудування, легпром...). “Ми втрачаємо ринки і старих і нових членів ЄС (Польща, Угорщина, Італія, Германія, Великобританія тощо). Тобто проблема - системна, глибока та загрозлива. Європа теж програє від такої ситуації, адже українці, стаючи біднішими, купують менше європейських товарів”, - зазначає Галасюк.
“Україна потребує власної програми радикальної трансформації, яка охоплюватиме, в тому числі, DCFTA як один з інструментів, і, безумовно, підтримки Європи у імплементації цього плану”, - заявив парламентарій, наголосивши, що левова частка проблем та рішень - на українській стороні.
Прес-служба РПЛ