У Києві залишилося перейменувати 13 вулиць із радянськими назвами. Столична влада навряд чи встигне завершити цей процес до відведеного декомунізаційним законодавством терміну – 21 травня цього року. Про це заявив заступник голови територіальної організації Радикальної Партії Олега Ляшка у місті Києві Олександр Вовченко.
На сьогодні у Києві перейменовано 146 вулиць із радянськими назвами з 159, що підпадають під декомунізацію.
«Наприклад, вулиця Миколи Лебедєва, яку запропонували перейменувати на честь Іси Мунаєва, а також проспект Героїв Сталінграда, який повинні були переназвати в Славутинський, не пройшли громадське обговорення. Наразі приймаються пропозиції щодо нових назв», – сказав Олександр Вовченко у коментарі газеті «Сегодня».
Схожа ситуація і з бульваром Лепсе, що пропонували назвати на честь голови Київського міського виконкому Валентина Згурського, але кияни не підтримали цієї ідеї.
Як зазначається, до кінця травня кияни мають вирішити долю двох проспектів і двох вулиць, що не потрапляють під закон про декомунізацію, але можуть бути перейменовані. Московському проспекту пропонують дати ім’я Степана Бандери, проспект Генерала Ватутіна може стати пр. Романа Шухевича, вулицю Кутузова пропонують перейменувати у вул. Генерала Алмазова, а вул. Суворова – на честь воєначальника Михайла Омеляновича-Павленка.
«Комісія з перейменувань підтримала рішення дати їм нові назви, і зараз вони винесені на громадське обговорення», – пояснив Олександр Вовченко.
Як підкреслив Олександр Вовченко, крім гальмування декомунізації у Києві, справжнім випробуванням для столичної влади є заміна табличок вже перейменованих вулиць.
«Відсутність термінів, конкретної відповідальності та належної роз'яснювальної роботи породжують такий собі міський хаос: коли один бік вулиці ще з радянською назвою, а інший – з перейменованою», – сказав він.
«Ще сумнішою є картина стосовно демонтажу комуністичної символіки у Києві. 14 травня сплине рік як Київрада прийняла рішення про заміну комуністичної символіки на об'єктах комунальної власності. А столиця і досі «буяє» серпами і молотами», – зазначив Олександр Вовченко.
За його словами, мер столиці має якісно організувати роботу в рамках декомунізації та притягнути до відповідальності посадовців, які через неналежне виконання своїх обов'язків гальмують цей процес.
Як відомо, заступник голови територіальної організації Радикальної Партії Олега Ляшка у місті Києві Олександр Вовченко виступив автором рішення Київради від 14 травня 2015 року № 456/1320 «Про заміну комуністичної символіки на будівлях та спорудах, які належать до комунальної власності територіальної громади м. Києва», що передбачає заміну емблеми «Серп і молот» на фасадах будинків комунальної власності на українські державні символи.
Прес-служба РПЛ