Можливість Національного банку України відкликати ліцензії банків у разівиявлення системних дій по фінансуванню тероризму або відмиванню злочинних коштів - цілком адекватний механізм сьогоднішньому часу. Про це в інтерв'ю Forbes.ua заявив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльностіСергій Рибалка, коментуючи набуття чинності 6 лютого закону про запобіганнявідмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму, а також нового положення закону про банки.
«З фінансуванням тероризму та відмиванням коштів, одержаних злочинним шляхом, треба боротися дуже жорстко. Необхідність системних заходів ми відчуваємосьогодні як ніколи - щодня гинуть наші громадяни. Йдеться також і про боротьбу з корупцією. Важливо виявляти підозрілі транзакції якомога раніше», - сказав він.
Керівник фінансового комітету парламенту зазначив, що системний закон, прийнятий парламентом у жовтні, як ніколи повно описує механізми фінансового моніторингу для боротьби з подібними речами в нашій фінансовій системі. «Заходи дужесвоєчасні. І в інших країнах в останні роки постійно посилюється законодавство в цій сфері. Приміром, у Європарламенті в останні місяці готувалося рішення про створеннявідкритих національних реєстрів кінцевих власників корпорацій. Про це ж йдеться - і внашому законі», - сказав Сергій Рибалка.
За його словами, важливо, щоб можливість НБУ відкликати банківську ліцензію у разі виявлення порушень банком, пов'язаних з відмиванням коштів або фінансуванням тероризму, використовувалася виключно за призначенням і тільки у крайніх випадках, коли ці порушення дійсно системні. «Зловживання при ліквідації банків були і можутьбути у майбутньому навіть без цих законів. І у суспільства є багато запитань і до власниківбанків, і до регулятора. Завжди є сумніви, а чи можна було врятувати той чи інший банк?»- заявив керівник фінансового комітету парламенту.
Він також наголосив, що Верховна Рада дала НБУ багато нових повноважень нетільки цим законом, а й законом про спрощення реструктуризації і рекапіталізації банків, який був прийнятий наприкінці минулого року. «Нацбанк повинен мати всі ці механізми,щоб в найближчі місяці ефективно відновлювати систему. Треба «чистити» банки відпроблемних боргів, посилити над ними контроль, більш якісно стежити за їх звітністю,значно підвищити прозорість багатьох процесів. При цьому завдання парламенту та ЗМІпильніше стежити за самим регулятором», - сказав Сергій Рибалка.
Прес-служба РПЛ