Народний депутат від фракції Радикальної партії, голова Комітету ВРУ з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк взяв участь у публічному обговоренні процесу втілення «дорожньої карти» реформ, розробленої на Київському міжнародному економічному форумі
На початку обговорення Віктор Галасюк зазначив, що сама по собі дерегуляція ринку не дасть ефекту – потрібна сфокусована державна політика.
«Формула розвитку української економіки проста: імплементація поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (DCFTA) плюс потужні інвестиційні стимули всередині країни. Під час війни потрібна активна державна підтримка бізнесу та державні гарантії інвесторам», - підкреслив народний депутат від Радикальної партії.
На думку Галасюка, держава має зробити все, щоб сприяти виходу українських виробників на європейський ринок. І не тільки за допомогою конференцій чи роуд-шоу, а шляхом ліквідації регуляторних бар’єрів.
«Вже прийнято закон «Про технічні регламенти та процедури оцінки відповідності» – це, фактично, перехід на європейські регламенти. Але цього недостатньо. Потрібно надавати експортерам державне гарантування та здешевлене кредитування під експортні операції, а промисловим підприємствам - під капітальні інвестиції. За цих умов можлива інтеграція українських виробників в глобальні ланцюжки постачання», - зазначив Віктор Галасюк.
За його словами, для залучення інвестицій подано законопроект «Про державно-приватне партнерство», розроблений спільно з USAID (Агентство США з міжнародного розвитку). Окрім того, у першому читанні прийнято закон «Про розвиток та державну підтримку малого та середнього підприємництва в Україні».
«Головне завдання сьогодні – забезпечити відродження економіки країни, а не збалансувати державний бюджет, - переконаний парламентар. - Ми зробимо все в професійному і в політичному плані, щоб вимоги українських виробників – промисловості, малого та середнього бізнесу – були почуті та втілені у законодавстві не в меншому ступені, ніж вимоги МВФ. Наша ціль – не просто виконати меморандум з МВФ, а забезпечити відбудову економіки України та добробут громадян».
Прес-служба РПЛ