Лідер Радикальної партії Олег Ляшко, виступаючи в Івано – Франківську на партійній конференції з нагоди відзначення Дня відновлення Незалежності Української Держави висловив категоричну незгоду з огульною і шкідливою економічною політикою, яка сьогодні здійснює влада.
«За 25 років Незалежності Україну перетворили на сировинний придаток, який використовується заради збагачення невеликої купки людей. Тому Радикальна партія пропонує інший шлях і проголошує політику економічного націоналізму», - заявив Ляшко.
Політик пояснив, що економічний націоналізм - це державна політика прийняття рішень виключно в інтересах українців: створення робочих місць і підвищення зарплат.
«Якщо можновладці підписують міжнародні угоди, то лише ті, які дадуть людям можливість працювати і годувати сім’ї , збільшувати доходи громадян, їхню купівельну спроможність, а не ті, що розкрадають ліс, отруюють довкілля , виснажують землю, в обмін на кредити, які потім потрібно повертати онукам», - наголосив Олег Ляшко»
Нардеп зазначив, що економічний націоналізм передбачає ефективне управління державною власністю, яке дозволить збільшити ВВП та створити нові робочі місця.
«Кажуть, що державні підприємства треба продати, бо вони збиткові. Але ж успішна кондитерська фабрика не продається, бо “ немає ціни”, а державне майно продасться за копійки, бо чиновники не можуть дати йому раду», - підкреслив Ляшко. ». Олег Ляшко наголосив, що внесок держпідприємств в економіку в Україні - 10%, у найбільш успішних країнах - 15%, у країнах що розвиваються – 30%.
Політик зауважив, що економічний націоналізм також полягає у захисті інтересів національного виробника на міжнародній арені. Переговори із МВФ щодо скасування мораторію на вивезення лісу-кругляку Ляшко назвав неприпустимими і зазначив, що ніяка швидка вигода не компенсує знищення українських лісів.
Лідер Радикальної партії також вважає за потрібне переглянути угоду про ЗВТ із Євросоюзом на користь власного виробника.
«Україна виробляє на рік десь 75 тисяч тон меду, а продати до ЄС без мита може лише 5 тисяч тон. Такі самі мізерні квоти у нас на зернові, цукор та іншу продукцію. А вони свою продукцію завозять сюди без будь-яких обмежень. Потрібно переглядати ці угоди, адже українського інтересу в них немає», - підсумував нардеп.
Ляшко запевнив, що знає шлях для України, який перетворить її з сировинного придатку на країну-виробника, інноватора з високим науково-технічним потенціалом і готовий працювати заради цього.
Прес-служба РПЛ