Нестабільна військово-політична ситуація в країні – не вирок економіці, якщо застосовувати ефективні інструменти залучення інвестицій. Про це за результатами зустрічі з мером ізраїльского міста Маале-Адумім Бенні Кашріелєм та його заступником Борисом Гросманом заявив голова парламентського промислового Комітету Віктор Галасюк.
“Я просто вражений тим, як це місто, незважаючи на несприятливі умови, стало економічним дивом, а мера обирають вже 24 роки поспіль, незважаючи на зміну урядів!” – поділився враженнями нардеп від РПЛ, пояснивши, що містечко з населенням 42 тис. осіб, розташоване на спірній території в Іудейскій пустелі на Західному березі річки Йордан на межі з палестинськими поселеннями.
“Як каже мер: "Все починається з віри!". У місті, за його ініціативи, колись створили індустріальний парк Мішор-Адумім. З часом він перетворився на економічне серце міста. В індустріальному парку вже понад 300 підприємств. Тепер безробіття лише 0,7%. Середня заробітня плата в місті $2 200 на міс. і працювати в індустріальний парк приїзжають тисячі палестинців, які у себе можуть заробити не більше $200-300 на місяць. Дуже багато імігрантів і з нашої країни. Інвесторам "зелене світло" у всьому - від податкових стимулів, якісної інфраструктури, зняття адмінбар'єрів до особистого супроводу мером”, - поінформував Галасюк.
За його словами, завдяки візії та завзяттю мера і найбільшому в країні індустріальному парку, місто фінансово самостійне і 42% бюджету спрямовує на освіту: “Мер каже, що найменше б йому хотілось фінансово залежати від уряду. Наступна його ставка - туризм. Але він підкреслює, що це буде лише допоміжна галузь, бо фундаментом може бути тільки промисловість”.
“Коли влада та її посіпаки кажуть: "Покажіть в якій країні, де йде війна чи тероризм, відбувається економічне зростання", я закликаю вивчити історію містечка Маале-Адумім та згадати що Ізраїль з 19 травня 1948 р. живе у «надзвичайному стані», дія якого продовжується Кнесетом кожні півроку”, - резюмував голова Комітету.
Прес-служба РПЛ