Народний депутат України, заступник лідера Радикальної партії Віктор Галасюк розповів як завдяки індустріальним паркам забезпечити розвиток вітчизняного виробництва шляхом стимулювання залучення інвестицій в реальний сектор економіки.
"Індустріальні парки - це один з небагатьох інструментів, здатних змінити економічну філософію як уряду, так і країни, та змінити якість наповнення бюджету", - пояснив радикал. Серед інших механізмів Галасюк назвав експортно-кредитне агентство, державний банк відбудови і розвитку, агентство підтримки малого бізнесу та державно-приватне партнерство.
Нардеп наголосив - використання зазначеного механізму дозволить створити стимулюючий режим, що сприятиме залученню інвестицій та допоможе хоч трошки вирівнятися в умовах інвестиційної привабливості з країнами-конкурентами.
"Цей законопроект передбачає особливості оподаткування, які будуть діяти на тимчасовій основі, а саме - звільнення на 5 років від податку на прибуток і встановлення на 5 років половини ставки податку на прибуток, зняття імпортного мита на виробниче обладнання та розстрочка на 5 років імпортного ПДВ на нього, що буде використовуватися на нових виробництвах", - розтлумачив Галасюк.
Відповідні законопроекти, як підкреслив голова парламентського промислового Комітету, не несуть жодних фіскальних ризиків для бюджету, оскільки їх дія буде поширюватися тільки на нові інвестиції - новостворені виробництва. Крім того, запропонований механізм повністю відповідає світовій практиці, дозволяє суттєво поліпшити бізнес клімат і підтримується місцевою владою та провідними асоціаціями виробників і підприємців.
Галасюк резюмував - досвід Туреччини свідчить - з 2002 по 2010 за аналогічною схемою було створили 148 парків і, в результаті, вже у 2013 країна віддала останній долар кредиту МВФ. Схожа історія відбулася і у Чехії. В Китаї ж 37 % експорту та 33% інвестицій забезпечуються завдяки подібному інструменту - промисловим виробничим майданчикам з експортною орієнтацією.