Радикальна партія Олега Ляшка
Hero-triangle

Ляшко розповів, як зробити землю капіталом

10 Oct 2016, 13:30

Народний депутат України, лідер опозиційної фракції Радикальної партії Олег Ляшко в ефірі телеканалу "Еспресо" детально розповів, чому його фракція так затято добиралася подовження мораторію на продаж землі. Політик переконаний, що в разі запровадження ринку землі її у селян за безцінь скуплять декілька сімей олігархів-латифундистів, які потім задорого продадуть землю іноземцям - китайцям і арабам. 
"Земля має належати українцям. Її можна продати лише один раз. А що буде за 100 років? Де будуть жити наші діти? Не можна допустити, щоб українці були батраками на власній землі", - наголосив політик.
Тож Ляшко закликав владу, по-перше, створити всі умови для розвитку села, щоб селяни не змушені були продавати землю, щоб їм було вигідно її обробляти, вирощувати продукцію, розводити худобу. Зокрема - повернути спецрежим оподаткування фермерів та запровадити програми кредитування селян. А по-друге, на його думку, потрібно провести облік землі, навести лад в цій сфері та запровадити ринок оренди землі.
"Земля має циркулювати в рамках країни. Потрібно заборонити іноземцям скуповувати землю. Якщо селянин хоче продати землю - хай продає державі, а потім на аукціоні землю здають в оренду по ринковій вартості, ось вас прибуток до держбюджету", - запропонував головний радикал.
Він вкотре наголосив, що земля - таке ж саме багатство для України, як нафта для Еміратів. Але через бездарну політику влади українці з таким багатство ходять голі і босі. Він навів приклад Ізраїлю, де продаж землі заборонена, але завдяки правильній державній політиці жителі країни тричі на рік збирають врожай та заробляють чималі гроші на своїй землі.

Прес-служба РПЛ