Головна мета усіх органів влади при виведенні із кризи банківської системи – відновити економічне зростання. Про це заявив народний депутат від фракції Радикальної партії Олега Ляшка, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності, Сергій Рибалка під час парламентських слухань щодо шляхів стабілізації банківської системи України.
Зокрема, політик наголосив, що фракція Радикальної партії пропонує створити цілу систему стимулів для експортерів - від страхування та пільгового кредитування до зменшення податку на прибуток у разі пропорційного зростання експортних доходів протягом року. «Це не лише збільшить надходження валюти, а й позитивно вплине на торговий баланс і загальну економічну ситуацію», - сказав Сергій Рибалка.
"Радикал" вважає слушною ідею експертів щодо спеціальних сесій НБУ з викупу валютної виручки експортерів, які б гарантували автоматичне повернення ПДВ. «Таким чином можна було б змінити направленість емісії з дефіциту бюджету на пряму підтримку товаровиробників. Це би сприяло збільшенню зайнятості та податкових надходжень. Я вже не кажу про зменшення корупції у сфері повернення ПДВ», - зазначив Рибалка.
За його словами, необхідно також збільшити державну підтримку малого та середнього бізнесу, який завжди допомагає країнам пережити кризи із найменшими соціальними втратами. Також він наголосив, що важливо поступово відродити кредитування бізнесу.
«Міжнародні кредити не можна проїсти. Ми мусимо зупинити зростання боргів та прискорити реформи. Ми зобов’язані досягти прогресу в боротьбі з корупцією, особливо у судовій системі. Далі ми повинні поступово збільшувати довіру до нашої фінансової системи. І розвивати її таким чином, аби максимально залучити заощадження населення та перетворити їх у головний інвестиційний ресурс. Закордонні інвестиції - це добре. Але вони не зроблять нашу країну заможною. Японія із повоєнної розрухи перетворилася на другу за розмірами економіку капіталістичного світу за рахунок внутрішніх ресурсів», - сказав Сергій Рибалка у своєму виступі під час парламентських слухань.
Прес-служба РПЛ