Народний депутат України від Радикальної партії Андрій Лозовий взяв участь у виїзному засіданні спецкомісії ВР з питань приватизації на Запорізькому алюмінієвому комбінаті.
«На виїзне засідання спецкомісії ВР з питань приватизації у Запоріжжі доїхало аж два народних депутати - я і Олександр Дубінін. Тепер важка задача - обрати головуючого…))», - написав на своїй сторінці у Facebook політик.
Народні депутати побували на екскурсії по заводу та обговорили із колективом проблеми підприємства.
«Потрібно захистити ЗАЛК (Запорізький алюмінієвий комбінат) від московських рейдерів, відродити комбінат, дати людям робочі місця, а бюджету – кошти», - зауважив Лозовий.
У своєму виступі на засіданні комісії Лозовий наголосив, що стратегічне для економіки і безпеки держави підприємство знищували багато років.
"Те, що відбувалось у 2001-14 роках із гігантом вітчизняної металургії - Запорізьким алюмінієм комбінатом (ЗАЛКом) - просто серце кров'ю обливається. Унікальне підприємство системно знищувалося після незаконної приватизації 68% власності в інтересах корпорації "РУСАЛ" ("Русский алюминий") олігарха Олега Дерипаски, наближеного до президента РФ Володимира Путіна. Вирізалось обладнання, вивозились мідь та алюміній, мали місце штучно створені борги у розмірі 6,3 млрд гривень. Це при тому, що ЗАЛК не може бути збитковим навіть в теорії. Єдиний в Україні виробник алюмінію, який до недавнього часу мав потужності з виробництва первинного алюмінію більше 100 000 тонн в рік і спеціалізувався на виробництві спеціальних марок алюмінію, легованих алюмінієвих сплавів для автомобільного сільськогосподарського машинобудування, товарів народного споживання і т. д.", - розповів політик.
Народний депутат зауважив, що у 2015 році підприємство повернути у власність держави через суд у важкому стані.
"Російські бенефіціари в інтересах економіки РФ і своєї швидкої мародерської здобичі знищили унікальне виробництво первинного алюмінію, було ліквідовано глиноземне виробництво, електролізні потужності виведені з експлуатації. Два роки - з 2014 по 2016 року підприємство фактично простоювало. Вся країна з жахом дивилася новини про спроби вивести обладнання з комбінату попередніми власниками. Безумовно, у Фонду держмайна і нового керівництва комбінату стоїть непросте завдання по відродженню підприємства. Вже є позитивні зрушення в роботі ЗАЛКу – це відновлення виробництва алюмінієвої катанки (виготовлено 631,8 т), запуск чавунно-ливарного цеху, проведення виплавки марки сталі з високим опором зносу", - підкреслив Лозовий.
Заступник лідера РПЛ акцентував увагу і на тому, що потрібна активна підтримка держави у веденні судових тяжб з колишнім власником(їх понад 200)
"Правоохоронними органами України порушено і розслідується низка кримінальних проваджень, зокрема, про виникнення заборгованості підприємства розміром 4,6 млрд. грн. за чотирма договорами позики в іноземній валюті, за ознаками диверсійних дій та розтрати майна, а також - щодо незаконного відчуження корпоративних прав на Глухівському кар'єрі кварцитів – унікальному родовищі. Певен, спільними зусиллями нам вдасться відродити бувалу славу Запорізького алюмінієвого комбінату. Головне - не здаватися. Україні - бути!", - підсумував Лозовий.
Народний депутат також зустрівся Дмитром Володимирович Ільїнковим, який працював на ЗАЛКу з 1949 по 1989 рік, був 8 генеральним директором. Ільїнков запевнив, що підтримує боротьбу за збереження підприємства.
Прес-служба РПЛ