Звільнити від ввізного мита деревообробне обладнання вимагає лідер Радикальної партії Олег Ляшко. Політик переконаний, це дозволить заощадити 30% його вартості та пустити зекономлені кошти на модернізацію та підняття зарплат працівникам галузі. Про це заявив Ляшко, перебуваючи на деревообробному підприємстві «Цумань» у Луцьку. Лісопильня – з повним циклом обробки деревини, зокрема, займається виготовленням шпону. Завдяки забороні вивезення лісу-кругляка за кордон, на підприємстві збільшили обсяги виробництва та взяли ще 100 робітників. Зараз тут працює майже 400 людей.
«Я хочу, щоб на вашому підприємстві працювало не менше тисячі людей. Ось для чого ми добивалися мораторію на експорт необробленої деревини, адже це робочі місця та зарплати для українців», - підкреслив Ляшко.
Проте, зараз підприємство «Цумань» переживає не найкращі часи – при потужності виробництва в 3000 кубів деревини на рік, переробляють лише 1000. Також простоюють два нові цехи. І все через те, що немає сировини.
«Сьогодні уряд, в обмін на черговий кредит від Євросоюзу, хоче скасувати мораторій на вивіз лісу-кругляка. Це призведе до того, що такі підприємства, як «Цумань» та багато інших по Україні, взагалі залишаться без роботи. Хочуть європейці нашого лісу – нехай вкладають гроші, привозять сюди нове обладнання, створюють робочі місця, платять зарплати і податки та вивозять наш ліс в обробленому вигляді. А вивозити наш ліс-кругляк за кордон ми не дамо нікому!», - наголосив політик.
Лідер опозиційної фракції зауважив, що ключове завдання держави – модернізація підприємств. Він знає, де на це взяти гроші.
«Фракція Радикальної партії добивається у парламенті прийняття закону про звільнення від сплати імпортного мита і розстрочки на 3 роки імпортного ПДВ на нове технологічне обладнання. Все це здешевить його мінімум на 30%. Це дозволить купити вам більше нових промислових станків, підвищити продуктивність праці, знизити енерговитратність і підняти зарплати людям», - пояснив Ляшко.
Також народний депутат вимагає запровадження державних програм по відновленню зелених насаджень.
«Сьогодні в Україні немає державної програми відновлення лісів. Дерева вирубають, а ніхто їх не висаджує. А як ми знаємо, ліс за 2 дні не виросте. Для того, щоб дерево стало сировиною, потрібно 30-50 років. Ми хочемо, щоб той, хто зрубав дерево, замість нього одразу посадив інше, і щоб цим займалися не тільки приватні інвестори, а держава», - зазначив Ляшко.
Прес-служба РПЛ