Реальної судової реформи в Україні немає. Про це Олег Ляшко заявив в ефірі телеканалу "112-Україна". Політик додав, що влада намагається перетягти вплив на судову гілку влади.
"Раніше суддів призначала Верховна Рада. Під приводом того, що потрібно усунути вплив парламенту і зробити судову гілку незалежною, Адміністрація Президента перетягує усі повноваження на себе", - підкреслив народний депутат.
Ляшко зауважив, що на судову систему намагаються впливати і за межами України.
"Нещодавно я прочитав заяву посла США про те, що потрібно провести повторний конкурс на суддів Верховного суду. Яке відношення має посол Сполучених Штатів до формування Верховного суду? Це приниження України, коли посли інших держав розказують нам, що робити. Тільки українці можуть розказувати владі, що вона має робити. Але спроби Президента контролювати суддів є неприйнятними. Тому ми і не голосували за судову реформу. Єдина реформа, яку я бачу - це звільнення усіх суддів і прокурорів", - зазначив лідер Радикальної партії.
Ляшко наголосив, що його політична так само не підтримує медичну, пенсійну і земельну реформи.
"Ми проти медичної, пенсійної і земельної реформ, бо вони робляться не для українців, а для МВФ. Таємно розробляють, потім приносять, як кота у мішку, до парламенту і через кнопкодавство їх протягують. Ми вважаємо, що ці реформи мають бути предметом загальнонаціонального обговорення і консенсусів. Ніхто не піддає сумніву, що реформи потрібні. Але влада під прикриттям реформ намагається зменшити видатки з державного бюджету на пенсії і лікування громадян", - заявив лідер РПЛ.
Народний депутат розповів, якими бачить реформи його політична сила.
"На наше переконання медична реформа повинна переслідувати одну мету - поліпшення доступності і якості медичних послуг. Натомість ми бачимо закриття лікарень і обмеження права сільського населення на лікування. Те саме із пенсійною реформою: влада хоче залатати дірки у Пенсійному фонді за рахунок скорочення пенсіонерів через підвищення пенсійного віку і страхового стажу. Наша альтернатива - створення нових робочих місць і підвищення зарплат. Поки люди отримують мізерну зарплату, то і пенсії будуть мізерними. Тому ми зареєстрували законопроект про підвищення мінімалки до 5000 гривень", - підсумував політик.
Ляшко зазначив, що замість продажу землі його політична сила пропонує створити Державний банк землі і закріпити у Конституції фермерські господарства, як основу аграрного устрою України.
Прес-служба РПЛ