Олег Ляшко в ефірі телеканалу "112" заявив, що єдиний шлях для України - стати сильною державою.
"У світі поважають тільки сильних. А ми не зможемо бути сильними, поки не відновимо економіку. У мене була зустріч на цьому тижні із президентом Єврокомісії, на якій він ставив вимогу про вивіз нашого лісу і металобрухту, бо наша влада взяла на себе такі зобов'язання. Хіба влада має право погоджуватись на умови, які роблять Україну слабшою? Тона металобрухту коштує 200$, а тона металоконструкцій - 2000$, а якщо глибинна переробка, то ціна і до 20 000$ може доходити. Так навіщо нам продавати металобрухт? Те саме стосується лісу. Через наш мораторій на вивіз лісу десятки тисяч українців отримали роботу. Тому я вважаю, що стосунки із міжнародними партнерами повинні на вигоді України", - зазначив лідер Радикальної партії.
Народний депутат акцентував увагу на тому, що структура українського експорту - сировинна.
"Подивіться статистику, 70% експорту - це сировина. А це означає, що мільйони людей без роботи. Тому ми вимагаємо переглянути чи розірвати міжнародні угоди, які передбачають експорт сировини. Більше того, ми вимагаємо переглянути умови угоду про Зону вільної торгівлі із ЄС. Україна втратила через російську агресію європейський ринок. Міжнародні партнери повинні підтримати нас і дати змогу продавати більше товарів. Тільки за таких умов наша економіка буде розвиватись", - наголосив Ляшко.
Політик зауважив, що Україна могла вступити у НАТО вже давно.
"Хартія про співпрацю між Україною і НАТО була підписана 20 років тому. За 20 років можна було все зробити, щоб стати членом альянсу. Але влада згаяла час. А сьогодні ми подаємо, як новину, що розпочато переговори по отриманню плану дій щодо членства. Ми могли отримати ПДЧ ще у 2008 році на Бухарестському саміті, але тодішній прем'єр-міністр Тимошенко зробила усе, щоб ми не отримали плану дій. Це свідчення німецьких дипломатів. Формально листа підписали, але Тимошенко робила усе можливе, щоб зірвати цей процес. Тоді ж у 2008 ми не надали допомоги Грузії, коли на них напала Росія. Ми нібито підтримали грузинів, але уряд дав дозвіл на вихід Чорноморського флоту із Криму. Якби Путін тоді отримав по зубам, він би не захопив наш Крим і Донбас зараз", - підсумував лідер РПЛ.
Прес-служба РПЛ