Олег Ляшко в ефірі радіо "Ера" заявив, що кредитування повинно стати основним інструмент розвитку бізнесу в Україні.
"Комерційні банки встановлюють відсоткову ставку в залежності від облікової ставки Нацбанку. Якщо облікова ставка НБУ - 12%, то комерційні банки дають кредити під 25-30%. У Федеральної резервної системи США облікова ставка - 0%, а у Центробанку Японії взагалі від'ємний індекс. Тому що вони використовують інструмент кредитування для розвитку бізнесу і створення нових робочих місць. А у нас заробляють на кредитах. Треба заробляти не на відсотках, а на збільшенні маси кредитування. Тому ми наполягаємо не просто на зміні голови Нацбанку, а на зміни грошово-кредитної політики. Національний банк має встановити мінімальну облікову ставку", - наголосив лідер Радикальної партії.
Політик зазначив, що ситуація у банківський сфері - неприйнятна.
"Немає ні голови, ні в голові. Відсоткові ставки комерційних банків позбавляють наш бізнес можливості розвиватись. Потім ми ходимо до Міжнародного валютного фонду і Європейської комісії. А вони нам дають дешеві кредити в обмін на нашу сировину", - підкреслив народний депутат.
Ляшко переконаний, що наслідки зниження кредитних ставок будуть позитивними для економіки.
"Так, разом із відсотками по кредитам впадуть відсотки по депозитам. Нехай падають! Для нас головне - це розвиток економіки. Тоді людина зароблятиме за рахунок високої зарплати, а не депозитів. І коли будуть високі зарплати, люди матимуть високу пенсію", - зазначив політик. Він додав, що потрібно скасувати податок на депозити.
"Пенсіонери несуть на депозит, щоб хоч якусь копійку заробити. А з них ще й стягують податок. Ми зараз добиваємось його скасування. Літня людина відклала собі на чорний день ,а в неї ще й забирають податки. Це неправильно", - підсумував Ляшко.
Прес-служба РПЛ