На своїй сторінці у Facebook лідер Радикальної партії повідомив, що офіційно звернувся до прем’єр-міністра із закликом припинити закупку імпортного вугілля марки Г.
«Як і обіцяв, звернувся до прем'єра Гройсмана з вимогою скасувати рішення про закупівлю імпортного вугілля марки Г. У нас свого такого достатньо! Тому треба купувати українське вугілля, давати роботу і платити достойну зарплату українським шахтарям, а не закордонним!», - написав політик.
Ляшко наголосив, що чекає на відповідь уряду найближчим часом.
«Очікую на оперативну реакцію влади. Велика свиня, яку влада напередодні Дня шахтаря підклала нашим шахтарям - має бути негайно прибрана!», - зазначив лідер радикалів.
Нагадаємо, раніше політик заявив, що політика влади у енергосфері – злочин проти українців. Ляшко пояснив, яку загрозу несе у собі купівля вугілля марки Г за межами країни:
«1. Уряд дозволяє держкомпанії «Центренерго» витрачати валюту на імпорт непотрібного Україні вугілля марки Г у той час, коли наші державні шахти (які добувають марку Г) недофінансовані і змушені скорочувати видобуток. Для прикладу, шахтарі ДП "Львіввугілля" не отримали зарплату за червень. Все це робиться на тлі наростаючої соціальної напруженості в трудових колективах - у липні через невиплату зарплат страйкували шахтарі ДП «Лисичанськвугілля» та ДП «Волиньвугілля». Між тим, влада вирішила підтримати закордонних, а не українських (львівських, волинських, дніпровських) шахтарів.
2. Через постійне недофінансування видобуток вугілля на державних шахтах стрімко падає. Якщо у 2014 році державні шахти піднімали на-гора 8,2 млн т, то в 2015 всього 5,6 млн т, а у 2016 році взагалі 4,9 млн т. І саме через це Україна зараз стикається із дефіцитом навіть марки Г.
3. У той час, коли уряд мав би підтримати саме українських шахтарів, встановивши належну ціну на вугілля та необхідні обсяги фінансування, влада вирішує купляти газове вугілля за кордоном. З точки зору довгострокової перспективи це рішення завдасть величезного удару по енергетичній безпеці країни, оскільки руйнує українську вугледобувну галузь. Скорочення українського вуглевидобування ставить енергетику у повну залежність від зовнішніх джерел постачання. У сучасному світі енергоресурси стали частиною і інструментом геополітики, а енергетична залежність від інших країн означає і політичну залежність, втрату суб'єктності.
4. Ініціатива "підтримати американських шахтарів" суперечить інтересам не тільки українських шахтарів, а й всьому народу України. Адже імпортне вугілля значно дорожче українського і за нього потрібно платити валюту. За підрахунками експертів від одного контракту на 500 тис тонн переплата становитиме 500 млн грн».
Прес-служба РПЛ