Дніпропетровська область найбільше серед інших регіонів постраждає від перекладення фінансування профтехучилищ, коледжів та технікумів на місцеві бюджети, що закладено у проекті Державного бюджету на 2018 рік. Таку думку в блозі на «Обозревателе» висловив голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності, член фракції Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Рибалка.
За його словами, від ініціативи перекласти фінансування із державного на місцевий бюджет постраждає 47 коледжів і технікумів регіону.
«Це в два з половиною рази більше закладів, ніж у будь-якій іншій області. Це переважно металургійні, гірничі, коксохімічні, транспорті, аграрні чи політехнічні установи. Більшість із них можуть закритися», - вважає політик.
На його думку, це призведе до суттєвого дефіциту виробничих кадрів. «Запитайте у керівника будь-якого крупного успішного промислового підприємства – останніми роками якісні професійні кадри вже на вагу золота, і заводи вимушені витрачати власні кошти на їхню підготовку», - підкреслив С. Рибалка.
Він відзначив, що місцеві бюджети не зможуть впоратись із таким навантаженням. А в переліку їхніх першочергових потреб скоріше за все буде фінансування дороги чи нової каналізації, аніж технікуму.
На думку депутата, навряд чи сільська або міська рада в змозі прорахувати потребу у професійних робітничих кадрах у перспективі навіть трьох-п'яти років за відсутності бачення стратегії розвитку регіону чи галузі в цілому для України. І особливо в перспективі розвитку світової економіки.
«Де будуть створені нові робочі місця? Якої спеціальності фахівців потребуватимуть нові підприємства? Все це питання більш фахового планування національного та регіонального рівня», - відзначив С. Рибалка.
Крім того, за його словами, професійний навчальний заклад не обов'язково готує молодь виключно із одного села чи міста.
«Вочевидь, що в більшості випадків у цих коледжах і технікумах навчаються молоді люди з усієї області, і часом – із сусідніх областей. Тому логічно було би передати ці заклади на рівень обласного управління. Але це рішення має бути системним та продуманим із урахуванням загальнонаціональних пріоритетів розвитку», - відзначив С. Рибалка.
На думку народного депутата, перекидання фінансування ПТУ на рівень місцевих бюджетів – «продовження згубного курсу на деіндустріалізацію України».
«Адже відмова від підтримки робітничих професій сьогодні – це ще й фактично відкриття нашого ринку для більш кваліфікованих іноземних фахівців. А значить, про створення робочих місць та підвищення добробуту українців годі і мріяти. Чи варто нагадувати, що всі азійські тигри готували свої історичні «стрибки» у промисловості та інноваційних технологіях саме інвестуючи у професійну технічну освіту громадян», - додав він.
Прес-служба РПЛ