Єврокомісія заявила, що не виділить Україні транш у 600 млн Євро через збереження мораторію на ліс-кругляк. Не велика втрата! Адже Україні потрібні не нові кабальні закордонні кредити, які ми і наші діти будуть віддавати з відсотками. Про це під час Погоджувальної ради заявив заступник лідера РПЛ з економічної політики Віктор Галасюк.
Нардеп нагадав - державний борг сьогодні і так зашкалює за 85% ВВП. «Тільки на відсотки за державним боргом у Державному бюджеті на наступний рік передбачено 130 млрд грн - вдумайтеся, це друга найбільша стаття бюджету. Це просто катастрофічні показники! Нам потрібні не закордонноі поради, не нові борги і бідність. Нам потрібні здоровий ліс і повітря, інвестиції, нові робочі місця з європейським рівнем зарплатні! Все це як раз несе мораторій на експорт лісу-кругляка, який команда Радикальної партії, за підтримки однодумців у Парламенті, виборола на 10 років. І ми виступаємо категорично за збереження мораторію! Але досі має місце контрабанда лісу. А за ним у Європу їдуть наші співвітчизники - вимушеними заробітчанами, щоб прогодувати свою родину - кілька сотен Євро спрямувати додому. Тому ми пропонуємо завтра невідкладно розглянути готовий підтриманий Комітетом законопроект №5495 про криміналізацію контрабанди лісу-кругляка для того, щоб захистити наші економічні кордони та екологію», - наголосив він.
В.Галасюк додав - цього тижня ВРУ буде розглядати Держбюджет на 2018 рік. «Ми наполягаємо на підвищенні мінімальної заробітньої платні до 5 тис грн. Також наполягаємо на піднятті зарплатні лікарям та педагогам принаймні до 10-15 тис грн. Збільшення зарплат призведе до суттєвого збільшення надходжень до Пенсійного фонду, а, отже, і до підвищення пенсій. Це правильно і справедливо. Втім, щоб доходи громадян зростали швидше за ціни, щоб ріст зарплат і пенсій випереджали інфляцію треба розвивати власну промисловість. Інакше збільшення доходів йде в чорну диру імпорту, а імпорт йде зі знаком мінус у формулі ВВП й, по суті, послаблює нашу економіку. Щоб цього не відбулося потрібно закласти міцний економічний фундамент. Ми пропонуємо зробити це вже завтра невікладно і розглянути ініціативу Радикальної партії, підтриману всіма фракціями Парламенту - "Купуй українське, плати українцям!" (№7206)».
На переконання радикала, Олег Ляшко справедливо назвав цей закон реактивним двигуном для української економіки, адже він поставить наші держзакупівлі, а, значить, наші з Вами податки на службу українській промисловості і економіці. «А це значить підвищення заробітних плат і пенсій. Купуючи закордоном товари, які Україна виробляє або здатна виробляти сама, ми “даруємо” іншим країнам робочі місця, експортну виручку, інвестиції, податки та добробут, залишаючи собі чергові іноземні борги та зобов'язання, масову бідність населення та статус експортера сировини, робочих рук і талантів. Ініціативу "Купуй українське, плати українцям!" підтримують всі українські промисловці та виробники без винятку! Критикують її із закордону. Але це немає зупинити український Парламент, бо ми з вами є представниками українського народу, а не інших якихось країн», - наголосив В.Галасюк.
«Принципове питання - ми маємо для себе визначитись, чи ми будуємо успішну, потужну країну, включаємось у боротьбу за інвестиції, таланти, сировину, ринки і виграємо у цій боротьбі, приймаючи закони про індустріальні парки, безкоштовне приєднання до мереж, "Купуй українське, плати українцям!", запускаємо діяльність експортно-кредитного агентства, щоб здешевити кредити, нарешті приймаємо цього тижня ініціативу про розстрочку імпортного ПДВ. Альтернатива тільки одна - бути "комфортними" для інших країн та партнерів, але тоді продовження такої політики означатиме тільки одне - постачати туди сировину, талановитих людей і, значить, дарувати їм своє економічне майбутнє і перспективи. Але тоді треба бути готовим, що нам з закордону диктуватимуть, якою мовою говорити, що робити з нашею землею, лісом і т.д. А ми маємо відстоювати українські інтереси», - підсумував Галасюк.
Прес-служба РПЛ