Ключова причина зупинки програм підтримки України з боку іноземних партнерів – профанація реформ, зокрема, у фінансовому секторі. Але реформи потрібні Україні, а не іноземним партнерам.
Про це в інтерв’ю агентству «Українські новини» заявив народний депутат України, член комітету ВР з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка.
«Яскравий приклад ганебного ставлення влади до економічних реформ - законопроект про кредитний реєстр. Такі реєстри існують у майже в сотні країн світу. Його створення може зміцнити українськи банки та захистити гроші громадян. Зобов’язання його створити наша влада взяла ще у 2015 році у меморандумі з Євросоюзом. Потім його було включено до меморандуму із МВФ. За два роки влада нічого не зробила. І лише перед самітом Східного партнерства в останню хвилину внесли законопроект. Владі потрібне окозамилювання, а не реальні реформи заради добробуту українських громадян», - сказав Сергій Рибалка.
За його словами, ще влітку 2016-го разом із експертами вони розробили власний законопроект. «Ми розуміли: якщо його внесуть від Уряду – більше шансів на ухвалення. І тихо послали проект через знайомих до НБУ. Нам були потрібні не ордени, а результат. Але нікому більше це не було потрібно», - наголосив екс-керівник фінансового комітету Парламенту України.
Він обурився, що навіть на розгляд цього документу у Верховній Раді не прийшли ані представники Нацбанку, ані Кабміну. «Лише після моїх закликів з трибуни з’явилася заступниця Міністра фінансів. Це Україні потрібні реформи, а не іноземним кредиторам. Це нам потрібна міцна банківська система. Це Україна – поки лідер у світі за рівнем непрацюючих займів. Це у нас великі корпорації звикли не повертати кредити, а потім за рахунок усіх громадян компенсують виплату депозитів у «загиблих» банках», - сказав Сергій Рибалка.
Він підкреслив, що не завжди погоджується із пропозиціями міжнародних експертів, але вважає, що з ними потрібно співпрацювати та максимально використовувати міжнародний досвід задля розвитку економіки України.
Як повідомлялося, програму співпраці із МВФ було заморожено через відсутність прогресу антикорупційних та інших реформ.
1 грудня Єврокомісія офіційно відмовила виділити Україні черговий транш макрофінансової допомоги у розмірі 600 млн. євро.
Прес-служба РПЛ