Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності вирішив рекомендувати парламенту ухвалити проект закону про електронну комерцію у другому читанні та у цілому (№ 0957, сьоме скликання; серед авторів – Павло Різаненко).
Таке рішення прийнято на засіданні Комітету у вівторок.
«У нас дві мети. Перша - спростити умови ведення бізнесу за допомогою інтернету. Друга - захистити права споживачів за рахунок єдиних та прозорих правил гри. Поєднання цих цілей дасть змогу стимулювати розвиток бізнесу в нашій країні за допомогою сучасних інструментів та технологій», - сказав голова Комітету Сергій Рибалка. Як відомо, цей проект було ухвалено у першому читанні 3-го червня 2014 року.
На засіданні також було ухвалено рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу проект закону про ломбарди та ломбардну діяльність (№ 1800, авторства Максима Полякова та Віктора Романюка) щоб врахувати деякі пропозиції до другого читання. Зокрема, йдеться про пропозиції Нацкомфінпослуг та Головного науково-експертного управління парламенту. Як заявив Сергій Рибалка, на сьогодні весь сектор ломбардної діяльності не врегульовано на законодавчому рівні, водночас, станом на осінь минулого року, в Україні діяло майже півтисячі ломбардів та понад 4,5 тисяч їх відокремлених підрозділів.
За пропозицією авторів Комітет вирішив перенести розгляд проектів постанов про розслідування діяльності посадових осіб НБУ у зв’язку з невиконанням ними посадових обов’язків щодо забезпечення стабільності грошової одиниці України (№2271, авторства Олега Ляшка, Віктора Вовка, Віктора Галасюка та Сергія Рибалки) та про стабілізацію роботи НБУ (№2020; авторства Максима Полякова, Геннадія Кривошеї та Віталія Купрія) на одне з наступних засідань Комітету. За словами Сергія Рибалки та Максима Полякова, постанови стосуються однієї тематики, тому необхідно провести додаткові консультації щодо винесення на розгляд парламенту узгодженого проекту.
Окрім того Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності затвердив план власної роботи на найближчі два тижні. Вирішено, що засідання Комітету відбудуться 7-го, 8-го, 21-го та 22-го квітня.