Народний депутат від фракції Радикальної партії Олега Ляшка, голова Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк взяв участь у засіданні Антикризової ради громадських організацій України, присвяченому презентації затвердженої Комітетом Моделі промислової політики.
Виступ Віктора Галасюка був присвячений презентації моделі промислової політики та планам Комітету щодо стимулювання розвитку української промисловості.
Зокрема, радикал зазначив, що накопичені у промисловій сфері проблеми потребують нагального реагування та оперативного і щільного контакту між виконавчою, законодавчою владою та бізнесом. У даному контексті він нагадав про заявлену ним вищому керівництву держави ініціативу щодо створення Антикризового економічного штабу. Голова Комітету відзначив, що на даному етапі «м’яч на полі» Міністерства економічної політики та торгівлі.
Крім цього, народний депутат наголосив, що Україна повинна сформувати цілеспрямовану економічну політику, ядром якої має бути саме промислова політика.
Представляючи напрацьовану та затверджену Комітетом Модель промислової політики, Віктор Галасюк відзначив, що в контексті торгівельної політики вона передбачає заходи щодо селективного імпортозаміщення та підтримки вітчизняного виробника, а також забезпечення експортної експансії. Що стосується податкової політики - модель передбачає запровадження податкових стимулів для високотехнологічних галузей, де є висока складова доданої вартості. Говорячи про кредитну політику, голова підкреслив необхідність створення державного банку відбудови і розвитку та експортно-кредитного агентства. Крім того, також наголошувалось на важливості ліквідації бюрократичних бар’єрів в рамках регуляторної політики.
Члени Антикризової ради висловили підтримку презентованій Моделі та заявили про готовність долучитися до її доопрацювання в частині формування чіткого переліку заходів із її реалізації. Крім того, учасники заходу відзначили, що Модель є прикладом вдалого комплексного підходу до вдосконалення промислової політики, оскільки передбачає вирішення ключових проблем вітчизняної промисловості та використання сучасних інструментів, що сприятимуть розвитку промисловості України та підтримки вітчизняного товаровиробника.
Прес-служба РПЛ