«Я все роблю на відмінно!». На ярмарку професій у Харківському центрі професійно-технічної освіти Олег Ляшко спробував накладати рідкі шпалери, різати овочі і виготовляти деталі на фрезерувальному станку. Готовий виріб від Олега Ляшка може бути навіть складовою космічного корабля, вважає політик.
«Як я зробив, нормально?», - питає Ляшко.
«Дуже добре. Мало в кого з першого разу так виходить», - відповів фрезерувальник В’ячеслав.
«Все, за що я берусь – роблю на 5+. Хочу, щоб у вас були такі самі випускники і вони все робили на відмінно. А ми будемо підтримувати профтехосвіту і людей праці», - подякував хлопцю народний депутат за нові отримані навички.
Людина праці має бути пріоритетом держави, переконаний Олег Ляшко. Тому вимагає від влади повернути державне фінансування профтехосвіти, відновити програми держзамовлення і планування, а також підвищити зарплати трудовим кадрам. Все це, на його думку, поверне престиж людей праці і зупинить трудову міграцію українців за кордон.
«Коли я навчався в інтернаті і на літні канікули приїздив до бабусі на Донбас, вона навчила мене в’язати шкарпетки та шарф, а також шити. Тепер я сам можу і ґудзик собі пришити, і все інше. Тому знання, що діти тут отримують, завжди стануть у нагоді в житті. Ніхто не має права забирати у дітей право на навчання і розповідати, що немає грошей на профтехосвіту. Знання і трудові навики дають можливість стати успішною людиною!», - наголосив Ляшко.
У центрі навчають прикладним навичкам дітей, а також дають другий шанс дорослим – перекваліфіковують їх у швачок, перукарів, токарів, кухарів, будівельників. Лідер РПЛ вважає, підтримка робітничих професій – запорука розвитку економіки.
«Нам потрібно менше чиновників, суддів і прокурорів – а більше мулярів, штукатурів і будівельників. Тоді буде розвиток економіки і країни. Тому держава має фінансувати ПТУ і знати, скільки треба навчити вчителів, лікарів, будівельників, механізаторів у рік. Щоб не було черг на одне робоче місце із дипломами юристів і адвокатів, а всі були працевлаштовані. А сьогодні у нас не можуть знайти токаря, муляра, зварника чи комбайнера. І просимо іноземців нам поля обробляти. А треба навпаки – щоб ринок праці підказував, кого ми маємо навчати», - переконаний політик.
Крім того, Олег Ляшко пообіцяв центру допомогти із вирішенням проблеми з недобудованим гуртожитком для тих, хто приїжджає отримувати професію. На це треба 30 мільйонів гривень. Політик написав відео-звернення до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, в якому просить сприяти вирішенню цього питання. Щоб наступного року нову прикладну спеціальність у центрі могли здобути не 5000 людей, як цього року, а вдвічі більше.
Прес-служба РПЛ