У найзахіднішому місті України завершили проект «Нова електромережа гуртожитку». Завдяки співпраці міської організації Радикальної партії Олега Ляшка та ПрАТ «Закарпаттяобленерго» тут провели нову електричну лінію, встановили двотарифні електронні лічильники, електрощитові та почали укладати договори із жителями гуртожитку по вулиці Пушкіна.
"Навіть не віриться, що дана організація взяла на себе всю відповідальність та всі затрати на виконання цього проекту, на який пішли просто величезні кошти. Чопська міська рада в особі її керівників навіть не подякувала обленерго за те, що ними були виконані роботи у будівлі, яка перебуває у комунальній власності територіальної громади міста Чоп. Міський голова Чопа Валерій Самардак та Ігор Гіжан діяли навпаки – коли проект близився до завершення, у квітні цього року звернулися до технічного директора ПрАТ «Закарпаттяобленерго» з погрозами, щоб організація відмовились укладати договори на споживання електроенергії з мешканцями гуртожитку", - заявив лідер Чопської міської організації РПЛ, а також голова органу самоорганізації населення будинкового комітету «Каштан» Тетяна Кравченко
За словами Тетяни Кравченко, з січня 2018 року до цього часу Чопською міською радою не виноситься питання на сесію міської ради щодо визначення балансоутримувача будівлі гуртожитку. Оскільки через неналежне оформлення ними документів, будівля з 2016 року не перебуває на жодному балансі міста.
ПрАТ «Закарпаттяобленерго» більше 4 місяців організовувало виконання таких важливих для мешканців робіт, в результаті виконання яких було оновлено 95% всієї електромережі гуртожитку, яку не замінювали майже 40 років.
Це були роботи і по проведенню нової електричної лінії, коробів, як у самій будівлі так назовні, встановлення нових двотарифних електронних електролічильників (день - 0,90 грн./кВт , ніч - 0,45 грн./кВт) та їх безкоштовна параметризація, встановлення нових електрощитових на кожному поверсі та основної електрощитової. Також тут встановили нові електроопори, налагодили роботу діагностичної лабораторії, встановили окремі двотарифні лічильники загального освітлення на кожному поверсі.
На підході також укладення людьми особистих договорів на постачання і споживання електроенергії, оскільки мешканцями гуртожитку більше ніж на 80% здійснено приватизацію займаних кімнат та вони тепер являються їх власниками .
Варто зазначити, що з моменту передачі гуртожитку в оперативне управління ОСН БК «Каштан його жителі за свій рахунок вже проводили повний ремонт електрощитової для її безперебійного функціонування у зимовий період. Оскільки дана будівля гуртожитку має тільки електричне постачання, інші види теплопостачання у гуртожитку відсутні.
"Завдяки самоорганізації мешканців ми за цей період також на деяких поверхах своїми силами провели заміну каналізаційних труб, закупили та замінили 30 водяних кранів у місцях загального користування, 3 мийні раковини, закупили теплоелектроконвектори на загальні кухні, замінили частину електричних лампочок на економні, зробили косметичний ремонт фойє, відремонтували громадський туалет", - прокоментувала Кравченко.
Також, за рахунок мешканців гуртожитку було організовано прибирання підвалу для викачування нечистот, оскільки жодних ремонтів каналізаційної мережі впродовж останніх 30-ти років у гуртожитку не проводилось. Через це як у підвалі гуртожитку так і на деяких кухнях з каналізаційних труб виливались нечистоти. Як розповіла Тетяна Кравченко, каналізаційні труби тут взагалі забиті і не працюють, що є порушенням відповідних санітарних норм та може стати загрозою для здоров’я самих мешканців та їх дітей.
Прес-служба РПЛ