Народний депутат фракції Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Рибалка закликав членів Ради Національного банку та правління НБУ провести спільне засідання з урядом для узгодження антикризової політики на найближчі два роки, а також напрацювати спільний антикризовий план.
Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук після засідання Ради НБУ, на якому було затверджено Основні засади грошово-кредитної політики на 2019 рік та середньострокову перспективу.
Народний депутат вважає, що взаємодія між НБУ та Урядом має бути максимально ефективною і тому Рада НБУ мала б відобразити в Основних засадах стратегічні рекомендації для Кабміну.
«В кількох офіційних документах уряд за різними сценаріями прогнозує зростання споживчих цін від 6,5% до 12,4%. Нацбанк планує наступного року вийти на показники інфляції в межах 5%. А керівник Уряду сьогодні поставив завдання утримувати в 2019 році інфляцію не вищу за 10%. Очевидно, що Уряд і Нацбанк самі не вірять у свої прогнози. А це є неприпустимим», – сказав Сергій Рибалка.
На його думку, цілком очевидним є той факт, що загальноекономічна, бюджетна, боргова та торговельна політики Кабміну суттєво впливатимуть як на інфляцію, так і на загальну стабільність в державі. «І, якщо Нацбанк буде лише «закручувати грошові гайки» та висмоктувати ресурси з економіки, ситуація точно не покращиться, а і без того надто слабке зростання може швидко перетворитися на спад», – переконаний політик.
Він запропонував наповнити реальним змістом контрольні функції Ради НБУ за виконанням Основних засад – щоквартально та за підсумками року. «Потрібно чітко виписати показники ефективності KPI для Правління Нацбанку та їхню відповідальність за можливе невиконання основного документу грошово-кредитної політики у 2019 та наступних роках», – зауважив Сергій Рибалка.
За його словами, автори затвердженого документу передбачають можливість довгострокового рефінансування з боку НБУ для банків, щоб вони кредитували реальний сектор економіки. «Але водночас, вони виключають цю можливість на наступний рік. Хоча підтримка високотехнологічних експортерів дешевими кредитами могла б збільшити надходження валюти в країну. А це не просто б зміцнювало макроекономічну стабільність та сприяло б економічному розвитку, а й стимулювало б до структурних змін. Досить продавати сировину і жити у злиднях», – наголосив Сергій Рибалка.
Прес-служба РПЛ