Підвищення мінімальної зарплати до 4173 гривень не допоможе подолати бідність і зупинити трудову міграцію українців за кордон. На цьому наголосив Олег Ляшко під час погоджувальної ради у парламенті.
Політик розкритикував представлений урядом проект держбюджету на 2019 рік.
«Бюджет, який подав уряд - це фактично бюджет не розвитку, а стагнації. Бюджет, який прирікає українців тікати з рідного дому за кордон в пошуках кращої долі. Влада пропонує з першого січня наступного року підвищити мінімальну зарплату до 4173 гривні. Це 12% зростання порівняно з нинішнім роком. При цьому, вони лише офіційну інфляцію закладають 8%. А неофіційна буде вдвічі більша. В реальному вимірі не буде реального зростання, а в вимірі в євро - залишиться на тому ж рівні, 120 євро», - підрахував Ляшко.
При цьому, політик зауважив, що у сусідній Польщі мінімальна зарплата зросла до 520 євро. Тому підвищення мінімалки в Україні навіть до 4200 гривень не зупинить трудову міграцію, переконаний Ляшко.
«Президент каже, що зарплата 4200 гривень - це відхід від дешевої робочої сили. Це наскільки треба бути відірваним від реалій, щоб нести таку ахінею? Ви коли останній раз в магазини ходили? В аптеку? На базар? Чи знаєте ви, скільки коштує вартість метро? 8 гривень одна поїздка! Людині треба мінімум двічі, тричі на день їздити. Порахуйте: одне метро коштує в місяць 500-600—гривень. А комуналка? Ви розказуєте, що зростання цін на газ зробить країну сильнішою. Не сильнішою, а біднішою. Тому що це подорожчання продукції. Це збільшення витрат домогосподарств. Це збільшення видатків конкретних людей, і де там сила країни? Коли бідні, коли їдуть на заробітки за кордон, і коли в нас дефіцит трудових кадрів?», - звернувся до влади Олег Ляшко.
Тому політик вимагає радикального збільшення зарплат, що, в свою чергу, дасть можливість перерахувати пенсії тим, хто на це заслуговує. В першу чергу, чорнобильцям та колишнім колгоспникам.
«Як наповнити Пенсійний фонд? Збільшувати зарплати! Це подолання бідності, це економічне зростання, це нові робочі місця і повернення людей із заробітків додому», - зазначив лідер фракції.
Радикальна партія, в свою чергу, пропонує економічний план, який дасть можливість досягнути 7-10% зростання економіки щороку.
«Ключове - зміни до Конституції, монетарної політики НБУ, дешеві кредити, зробити фермерів, а не латифундистів, головними господарями на землі. Президент хвалиться інвестиційним бумом в країні. В чому полягає той інвестиційний бум? Араби скупили за 200 мільйонів доларів 300 тисяч га землі в Україні? Це менше тисячі доларів за гектар! Чи інвестиційний бум – це те, що меблевий магазин відкривають в Голосіївському районі? Вони хваляться цим замість того, щоб створювати робочі місця, вливати кошти у відновлення деревообробки і захист власного лісу. Зніміть рожеві окуляри, немає буму, є, на жаль, відсутність економічного розвитку і відсутність перспективи. Я пропоную політику, яка дасть перспективу, яка дасть можливості розвиватися, а не жебракувати»,- наголосив лідер РПЛ.
Окрім того, Ляшко закликає негайно розглянути його законопроект про захист селян від рейдерів.
«Всі чули історію про рейдерське захоплення елеватора в селі Заньки Зміївського району. Ми зареєстрували тривалий час тому антирейдерський законопроект. Відео-фіксацію нотаріального засвідчення угод про оренду землі та все інше. Ми вимагаємо, щоб він був негайно розглянутий, для того, щоб припинити масове рейдерство в Україні», - наголосив політик.
Прес-служба РПЛ