Підвищення ціни на газ призведе не тільки до зубожіння населення, а й до закриття підприємств. На цьому наголосив лідер Радикальної партії Олег Ляшко в ефірі телеканалу «Newsone». Політик переконаний, що вартість комуналки може зростати лише пропорційно збільшенню зарплат і пенсій українців.
«Зростання ціни на газ ланцюжковою реакцією тягне за собою зростання ціни на все: хліб, комуналку, хімдобрива, цеглу, металургійну продукцію тощо. Як людина зведе кінці з кінцями, якщо ціни на газ підвищують на 25%, а мінімальну зарплату – на 16%. Уряд каже, що дасть всім субсидію. Але це брехня! Вони вже своїми рішеннями про зменшення норм споживання газу та допустимий метраж квартири на отримання пільги фактично позбавили 3 мільйони українців субсидій. Довели цим людей до того, що вони переїжджають у літні кухні або взагалі кидають свої будинки і з’їжджаються кількома сім’ями, щоб економити на комуналці», - обурився Ляшко.
Лідер РПЛ підкреслив, що збільшення вартості блакитного палива гальмує розвиток економіки країни.
«При нинішній ціні на газ «Нафтогаз» за рік заробив 43 мільярди гривень прибутку, не кажучи вже про «космічні» зарплати, які отримує керівництво компанії. Чому «Нафтогаз» має бути успішним за рахунок промислових підприємств, які платять 14 тисяч гривень за тисячу кубів газу? Підвищення ціни на газ для промисловості призведе до здорожчання продукції і, як наслідок – закриття підприємств. Тому ціна на газ має бути справедливою і повинна створювати всі можливості для роботи виробництва. Бо закриття підприємств – це втрата сотень тисяч робочих місць. А потім наші люди по закордонах працюють», - зазначив політик.
Олег Ляшко стверджує, що енергомодернізація повинна проводитись коштом держави.
«У Ладані на Чернігівщині людям відмовляють ставити лічильники в будинку, хоча мають це робити «Облгази» за рахунок держбюджету. Вони не ставлять лічильники, щоб потім «від фонаря» рахунки в платіжках людям малювати і здирати з них за неспожиті енергоносії. Тому ми наполягаємо, що лічильники мають ставити за рахунок держави. Крім того, мають бути масштабні програми реконструкції вікон, дверей, теплотрас, котелень. Це можливість вдвічі зменшити енергозатратність, а значить – і вартість комунальних послуг», - підсумував Ляшко.
Прес-служба РПЛ