Земля – це єдиний ресурс, який дасть можливість розвиватися об’єднаним територіальним громадам, тому має належати селянам, зазначив Олег Ляшко під час спілкування з громадою села Долинське Запорізької області. Люди жалілися на те, що не можуть приєднати землі поза межами населених пунктів до своєї ОТГ. Зверталися до всіх інстанцій. Сподіваються лише на політика.
«Сьогодні землями за межами населених пунктів не мають права розпоряджатися об’єднані громади. Розпоряджаються ними районні адміністрації. Яке вони мають відношення до цієї землі? Вони за хабарі видали таємне розпорядження, роздерибанили землю і вона вже не служить громаді. Тому я добиваюся, щоб був прийнятий закон, щоб землі за межами населених пунктів були в розпорядженні ОТГ і щоб ніякі кадастри не блокували. Сьогодні спробуйте продовжити договір оренди землі – або хабар «космічний» дай, або йди до суду. А хто в ті суді піде? Тому землею має розпоряджатися ОТГ. І сесії, де приймаються рішення про розподіл землі, повинні бути відкритими і публічними», - наголосив Ляшко.
Селяни продовжили: не мають коштів на встановлення водогону та ремонт дороги, бо більшість податкових зборів йде не в місцевий бюджет, а в обласний.
«Наша громада знаходиться на межі із містом Запоріжжя. У межах нашої громади сотні підприємців, які працюють, але платять податки обласному центру. Вони на наших землях заробляють, а кошти наша громада не отримує. Ми боремося за це, але керівництво області їх підтримує», - розповіли селяни.
Лідер РПЛ підкреслив, що проблема – характерна для більшості територіальних громад в Україні і вирішувати її потрібно на законодавчому рівні.
«Податки повинні йти у ті бюджети, де заробляють підприємства. Щоб у громад були гроші на дороги, освітлення, дитсадки, клуби та все інше. Я вже зареєстрував у парламенті закон, де визначається, хто такий фермер. Фермер – це не той, у кого офіси по Вашингтонах, Києвах чи Нью-Йорках, а той, хто живе в цій місцевості, обробляє землю і платить податки до місцевого бюджету. Не має бути такого, що розбивають дороги, виснажують землю, забруднюють повітря, а податки не платять», - наголосив політик.
Олег Ляшко стверджує: головним на селі повинен бути фермер, тому розпочав у парламенті процес ухвалення змін до Конституції, щоб навічно закріпити землі за українськими селянами.
«У сусідній Польщі – 1,5 мільйони фермерів. Вони минулого року продали продукції на 30 мільярдів євро, а Україна продала – 40 мільйонів тонн зерна і заробила лише 3 мільярди доларів. Бо в Україні 6 компаній латифундистів – починаючи від Президента, закінчуючи олігархами. Вони набирають банк земель і їх не цікавить ні розвиток села, ні відновлення тваринництва, ні робочі місця. Їх цікавить одне: зібрати землю, щоб потім її перепродати. Влада розказує, що коли буде ринок землі – селяни стануть багатими. Це брехня! Наш селянин, наш фермер не купить тієї землі, бо у них грошей немає. А скуповуватимуть її закордонні транснаціональні корпорації і латифундисти», - підкреслив Ляшко.
Щоб селяни заробляли на своїй землі, держава має надавати їм підтримку у відкритті ферм і купівлі техніки, вважає лідер РПЛ.
«У цьому селі немає корівника, бо немає грошей і державної підтримки. А я хочу, щоб тут був і корівник, і ферма, і агропереробка. Що для цього потрібно? Мій план дуже простий: будує селянин корівник – 50% вартості йому компенсує держава. Орендує фермер гектар землі – 1 корова, 5 гектар – ось вже корівник. А це робочі місця для людей, відновлення тваринництва і розвиток села. Тому ми і добиваємося, щоб у фермерів була державна підтримка. Буде у Долинському 2 тисячі корів – буде життя!», - зазначив Ляшко.
Прес-служба РПЛ