Газифікація сіл не проводиться, а тарифи на газ підіймають. Цим фактом обурився Олег Ляшко, спілкуючись з жителями села Балкове, що в Запорізькій області. Газу в селі як не було, так і немає – газопровід до населеного пункту підвели 10 років тому, проте до хат так і не довели. Люди опалюють помешкання грубками, а їжу готують на газових балонах. Лідер Радикальної партії переконаний: залишати людей без газопостачання – це злочин.
«Немає сенсу сьогодні вкладати мільйони у будівництво газопроводу до села з такою ціною на газ. Треба вкладати гроші в модернізацію, щоб опалення було на електриці, або зменшувати ціну на газові балони, щоб вони не коштували по 365 гривень. А головне – треба знижувати ціну на газ. За нашими підрахунками, собівартість видобутку українського газу близько 2,5 тисяч гривень. Якщо додати рентабельність, транспортні витрати, ПДВ – виходить максимум 4-4,5 тисячі гривень. Натомість влада нам розказує, що ми повинні платити європейську ціну на газ. Для чого? Щоб і далі грабувати людей?», - обурився Ляшко.
Підвищення ціни на газ призведе не тільки до тотальної бідності населення, а й до деіндустріалізації країни, переконаний політик.
«Коли підприємства платять по 16 тисяч гривень за тисячу кубів газу, вони стають неконкурентними. Закриваються виробництва, скорочуються робочі місця і люди їдуть по Польщах працювати. Це веде до деіндустріалізації країни. Крім того, не може людина із пенсією у 1,5 тисячі гривень платити за газ так само, як мільйонер Коболєв із зарплатою у 3 мільйони гривень. Один економить, в собачу будку переїжджає чи живе по 5 людей в одній кімнаті, щоб менше використовувати того газу і економити на комуналці, інший – маєтки та басейни опалює, а платять за однаковою ціною. Це несправедливо. Тому ми вимагаємо відновити соціальну норму споживання газу та прийняти наш законопроект про скасування рішення уряду щодо підвищення ціни на газ і встановлення мораторію на збільшення тарифів. Нам треба не кредити МВФ в обмін підвищення ціни на газ, а робота і зарплата для українців!», - підкреслив лідер РПЛ.
Також мешканці села бідкалися Олегу Ляшку, що у приватних господарствах залишилось всього 8 корів. Людям просто не вигідно тримати худобу. Політик розповів, як повернути корову у кожний двір.
«Село процвітатиме, коли будуть доступні паливно-мастильні матеріали, переробка, дотації на корову. Тримає людина корову у дворі – отримує 5 тисяч гривень дотації. Тоді буде не 8, а 800 корів у селі. Будує фермер тваринницький комплекс – отримує 50% компенсації вартості будівництва. Купив фермер український трактор чи комбайн – держава компенсує вартість цієї вітчизняної сільськогосподарської техніки, бо наша не гірша імпортної. І головне – це агропереробка. Минулого року з України вивезли 40 мільйонів тонн зерна і заробили 3 копійки. А якщо б продали не зерно, а борошно, крупи, макарони, готову продукцію – заробили у 5 разів більше», - зазначив Ляшко.
Та головним для розвитку села лідер РПЛ вважає навічне закріплення землі за фермерами.
«Всім треба, щоб Україна постачала дешеву робочу силу і сировину. Моя політика інша – щоб Україна торгувала продукцією. Тому я ініціюю зміни до Конституції, щоб основою аграрного устрою України були фермерські господарства. І наступні президентські вибори будуть не просто виборами Президента. Це будуть вибори щодо продажу української землі. Якщо знову оберуть маріонетку, він першим своїм рішенням ухвалить рішення про ринок землі і вішатиме лапшу на вуха, що селяни заживуть. Не заживуть! Бо у селян немає грошей, щоб купити землю. В 90-тих роках так само роздерибанили всі заводи, роздали ваучери і ніхто не отримав ні копійки. Тому продаж землі – це злочин проти майбутнього країни!», - вважає Ляшко.
Крім того, лідер РПЛ розповів селянам, де взяти кошти на підвищення зарплат і пенсій та як знизити ціни на ліки і зробити медицину доступною для людей.
Прес-служба РПЛ