Без державного фінансування профтехучилищ мільйони українських дітей позбавляються права на отримання освіти, наголосив Олег Ляшко в ПТУ у Саксагані на Дніпропетровщині. В навчальному закладі знання і навички токарів, зварювальників, кухарів і трактористів здобувають півтисячі дітей. Майже половина з них – діти-сироти, діти з малозабезпечених і багатодітних родин. Для них робітнича професія – єдиний шанс заробляти на життя. Натомість держава кидає напризволяще заклади профтехосвіти, підкреслив Лідер Радикальної партії. Тільки у цьому ПТУ через брак коштів немає опалення, протипожежного обладнання, ремонту в корпусах і десятки років не оновлювалась матеріально-технічна база.
«Мільйони дітей, яким не пощастило народитися в сім’ях депутатів, президентів, прокурорів, сьогодні позбавляються права отримати освіту. Тому я відновлю державне фінансування професійно-технічної освіти, щоб діти-сироти, діти з малозабезпечених і багатодітних сімей були нагодовані, доглянуті та мали можливість отримувати освіту і потім реалізовувати себе в житті. Це дасть можливість відновити економіку, бо сила нашої країни – в трудових кадрах. Сьогодні всі хочуть бути президентами, суддями, прокурорами і днем з вогнем не знайдеш людину праці. Всі трудівники поїхали працювати за кордон. Тому країна бідна. І ключове для підтримки і відновлення трудових професій – збільшення зарплат. Це єдина можливість зупинити трудову міграцію», - переконаний політик.
А щоб людям трудових професій було де працювати, Олег Ляшко ініціює зміни до Конституції, аби навічно закріпити землю за українцями.
«Сьогодні Конституційний суд розпочав розгляд ініційованих мною змін до Конституції, щоб закріпити основою аграрного устрою в Україні фермерські господарства. Влада хоче продати землю на догоду транснаціональним корпораціям. Це обезземелення селян, батрацтво, залежність і сировинна структура економіки. Замість продажу землі я поверну спецрежим оподаткування сільгоспвиробників, державні дотації, програми підтримки тваринництва, соціальної сфери та робочих місць на селі. Але головне – це підвищення зарплат, щоб люди, які все життя чесно пропрацювали, не бомжували на копійчану пенсію, як сьогодні мільйони українських пенсіонерів. Все це дасть можливість різко піти вперед у розвитку економіки, а значить – мати гроші на зарплати, пенсії і відновлення сили нашої країни», - підкреслив Ляшко.
Важливість оновлення матеріально-технічної бази політик довів на власному прикладі. Навички тракториста, які він отримав ще в школі-інтернаті, дуже стали йому в нагоді.
« В цьому ПТУ трактори застарілі, обладнання зношене. Але те, що є – робилося на власному ентузіазмі, за власні гроші. І так – по всій Україні. Люди отримують права і ні разу на машині чи тракторі не їздили. Корочка є, а досвіду і навиків немає. Ось чому важливо відновити державне фінансування профтехосвіти та оновити матеріально-технічну базу ПТУ. Я й сам, коли закінчив інтернат та не поступив в університет в Києві, повернувся і ще рік працював на тракторі. Права я отримав ще в інтернаті. Тому дуже важливо, щоб у молоді були навички, а не тільки дипломи. Бо з трактористів починається велика життєва дорога, як у мене!», - розповів народний депутат.
Олег Ляшко пообіцяв допомогти навчальному закладу у закупівлі обладнання, щоб перейти на електричне опалення приміщень, а також із ремонтом навчального корпусу, на який потрібно 10 мільйонів гривень.
Прес-служба РПЛ