Верховна Рада під натиском Радикальної партії Олега Ляшка та за підтримки колег по Коаліції зробила історичний крок до відновлення вітчизняної деревообробної галузі промисловості.
Зусиллями радикалів на законодавчому рівні встановлено заборону експорту необробленої деревини (лісу-кругляку) на 10 років – прийнято історичний законопроект 1362. Про значення і наслідки прийняття цього документу на своїй сторінці у Facebook написав співавтор законопроекту, голова комітету ВР з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк.
«Ера сировинного марнотрацтва у цій сфері підходить до завершення.
Натомість покладено початок відродженню однієї з перспективних галузей української промисловості. Така політика дасть десятки тисяч нових робочих місяць, понад 1 млрд. дол. США додаткових експортних надходжень в країну, сотні мільйонів податкових надходжень до бюджету щорічно. Високоякісна деревинна сировина залишається в України і буде оброблятися працелюбним українським народом. Бо наші люди хочуть і можуть працювати! І наша країна має не жебракувати по світу та животіти експортом сировини, а процвітати!
Готова продукція з деревини коштує в 10 разів дорожче ніж той кругляк. Тож ми маємо виробляти і продавати за кордон меблі, папір, топливні пелети та інші готові вироби з деревини, а не розпродавати сирець за безцінь!
Але це був тільки перший крок. Тепер, для того щоб українські та закордонні інвестори швидко розгорнули нові сучасні виробництва у деревообробному комплексі, ми зобов’язані забезпечити максимально привабливі умови для переробної промисловості.
Тож, мені приємно повідомити, що у чистий четвер ми разом з Радикальною партією на чолі з Олегом Ляшко та колегами по Коаліції зареєстрували два нових законопроекти у продовження нашої ініціативи на підтримку деревообробної галузі промисловості.
Ми домагатимемось створення сприятливих умов для ввезення в Україну деревообробного обладнання. Для цього ми пропонуємо тимчасове (до 1 серпня 2017) звільнення від оподаткування ПДВ та ввізним митом деревообробного обладнання. Це дасть можливість українським виробникам оновити та розширити свою виробничу базу для найбільш ефективного використання мораторію на експорт необробленої сировини», - зазначив Віктор Галасюк.
Прес-служба РПЛ