Влада не згадує ні про полеглих, ні про живих чорнобильців навіть в страшну дату – День вшанування загиблих ліквідаторів на ЧАЕС. Про це Олегу Ляшку пожалілися вдови, родичі та безпосередні учасники ліквідації катастрофи біля меморіалу, куди політик щороку приїжджає покласти квіти 14 грудня.
«Ми були в Чорнобилі на невидимій війні і зараз ніхто з цим не рахується!», - жалілися чорнобильці.
«Насправді, дуже видима війна, бо хвороби вилазять і стільки людей померло. Це для влади невидимі ні чорнобильці, ні діти чорнобильців. А для нас ви і ваші проблеми видимі. І ми добиваємося для вас захисту», - запевнив Ляшко.
Чорнобильці подякували політику за те, що крім нього про них ніхто не дбає, та розповіли, як живуть зараз.
«Наших чоловіків вже по 20 років немає. Я сама залишилася. Так навіть не можуть мені дати на квартиру 100% пільгу на комуналку. Обраховують ті нещасні метри, щоб платила не більше і не менше. Получила ті копійки і всі треба віддати. А сама з чим лишаюся? На кладовище мене вже відправляють», - зі сльозами на очах розповіла вдова ліквідатора.
«Тому ми і добиваємося відновлення пільг для чорнобильців, зокрема, і по сплаті комуналки. Щоб вони не платили ті «космічні» тарифи. Людей грабують, особливо чорнобильців, що всі пенсії і зарплати треба віддати на сплату платіжок. Ми припинимо цю політику», - зазначив лідер РПЛ.
Ще одна проблема, про яку розповіли чорнобильці Олегу Ляшку – відсутність забезпечення їх транспортом.
«Ми були на Чорнобилі в розпалі аварії. Всі водії вже померли, а я слава Богу, ще жива. Скільки я вивезла людей і розподіляла по квартирах – не порахувати. Стою на черзі на машину аж 2187-ма. Кажуть, немає. І ніхто не може мені допомогти», - бідкалася жінка.
«Це ж так років 200 треба стояти!», - обурився політик.
«Я прослужив в органах понад 28 років. У мені інвалідність ІІ групи. Стою на чорнобильській черзі на транспорт вже 21 рік – з 1997 року. Приходять відписки, що автомобільного транспорту немає. Як це так, що мені не знайшлося автомобілю за ці 20 років?», - продовжив розповідь жінки чоловік.
Лідер РПЛ знає, де взяти кошти, щоб забезпечити всі соціальні права чорнобильців і пообіцяв змусити владу це зробити.
«Влада ігнорує закон про соціальний захист чорнобильців, про забезпечення пенсіями, ліками, транспортом. Мотивує тим, що немає грошей. Менші зарплати треба платити чиновникам, бюрократам, суддям, прокурорам, а ці гроші спрямовувати на чорнобильців, ветеранів, вдів – на тих, хто потребує найбільше, на тих, хто рахує кожну копійку. Тоді будуть гроші на забезпечення і житлом, і транспортом, і ліками і всім іншим», - переконаний політик.
Але найбільше засмучує чорнобильців відсутність справедливості в нарахуванні їм пенсій. Кажуть, навіть з 1 грудня влада не додала їм жодної копійки.
«Зараз пенсіонер отримує 3500 гривень, і я, інвалід І групи, – теж 3500 гривень. Де справедливість? Ми добилися у суді, що мінімальна пенсія чорнобильців повинна бути по І групі – 10 тисяч, по ІІ – 8 тисяч, по ІІІ – 6 тисяч гривень. А вони заднім числом забрали ці перерахування, що я отримувала півроку. Хіба так можна заднім числом обійти закон?», - обурилися чорнобильці.
«Рішення виноситься іменем України і роками не виконується. В якій державі ми тоді живемо? Влада розказує, що немає коштів, аби виконувати судові рішення по чорнобильцях, натомість Коболєву -голові «Нафтогазу» 45 мільйонів євро премії віддала. Тому наша вимога до влади – це перегляд бюджету і перерахунок пенсій чорнобильцям, виконання закону про соціальний захист чорнобильців, відновлення державного контролю за цінами на ліки. Щоб про чорнобильців пам’ятали не двічі на рік – 26 квітня і 14 грудня, а щодня, бо ці люди свої життя і здоров’я віддали, захищаючи нас», - підсумував Ляшко.
Прес-служба РПЛ