Олег Ляшко не дав закрити Староосотський дитячий протитуберкульозний санаторій в Кіровоградській області. На початку листопада минулого року до нього звернувся трудовий колектив закладу і повідомив, що диспансер перевели на фінансування з місцевого бюджету. Це фактично призвело до загрози закриття. Політик відреагував миттєво – вибив кошти і санаторій з нового року не зачинив свої двері. Олег Ляшко поїхав на Кіровоградщину засвідчити свою підтримку колективу і надалі та подивитися, як нині працює заклад.
“Ми в дитячому санаторії, який хотіли закрити. Тут 110 діточок. Ми не дали його закрити, бо де б тоді ці діти отримали лікування та допомогу? Чи нехай викидають їх на вулицю? Ми не дамо цього зробити. Ми змусимо владу звернути увагу на проблеми людей, які потребують допомоги і лікування!”, - обурився Ляшко.
Лідер РПЛ підкреслив, Україна входить у п’ятірку країн по епідемії туберкульозу. Щороку більше 4 тисяч людей помирає від цієї хвороби. Тому, наголошує він, держава має кардинально змінити політику в даному напрямку.
“В Україні з 2012 року немає державної програми по боротьбі з туберкульозом. Фінансування здійснюється за рахунок фонду ООН та ВООЗ. Тобто, виходить так, що своїй державі ці діти із простих та неблагополучних сімей не потрібні – санаторії закривають, гроші не дають. Ми вимагаємо від Уряду прийняти програму боротьби з туберкульозом, передбачити кошти в бюджеті на її фінансування та підняти зарплати лікарям. І головне – дати шанс українським дітям і дорослим лікуватися в рідній країні. Замість того, щоб бити рекорди по кількості запущених супутників чи зібраних врожаїв, ми ставимо рекорди по туберкульозу, СНІДу, смертності. Велика ганьба у ІІІ тисячолітті, що люди помирають від туберкульозу”, - наголосив політик.
Працівники санаторію, діти та їхні батьки подякували Олегу Ляшку за його зусилля, а також куратору Кіровоградщині від Радикальної партії Дмитру Ліньку та місцевим партійцям. Лише зусиллями цих людей, переконані мешканці села, вдалося зберегти санаторій, а разом з ним і дитячі життя.
Прес-служба РПЛ