Завдяки Олегу Ляшку сотні мешканців Кіровоградщині отримають шанс на життя – навесні у місті Олександрія з’явиться сучасний центр гемодіалізу. Медзаклад вже готовий на 90%, буде оснащений інноваційною апаратурою, обслуговуватиме кілька районів області. Проект обійшовся у 11,5 мільйонів гривень, майже 10 з яких вибив із держбюджету лідер Радикальної партії. Політик приїхав проінспектувати хід будівництва та запевнив, що подібні центри відкриватиме по всій країні.
«Тисячі людей в Україні сьогодні потребують гемодіалізу. І не мають можливості це робити, бо ні грошей, ні спеціального медзакладу немає. Люди вимушені їздити за допомогою за сотні кілометрів або, на жаль, помирати. Українці не повинні помирати тому, що немає коштів. Це несправедливо! Ми подолаємо цю несправедливість. Ми боремося за життя людей. Тому такі центри, як в Олександрії, ми будемо відкривати по всій країні. Бо цей медзаклад – це життя багатьох олександрійців і жителів прилеглих міст. Це – їхній порятунок!», - наголосив Ляшко.
Олександрійці щиро дякували політику за допомогу у зведенні центру у їхньому місті. Тепер, каже мер міста Степан Цапюк, хворим із нирковою недостатністю не треба буде їхати за сотні кілометрів на процедуру.
«Якщо людина не отримує гемодіалізу – вона приречена на смерть. Олександрійців із нирковою недостатністю багато. Хтось їздить на процедуру у Черкаси, Київ, Кривий Ріг. І мені не раз доводилося дзвонити, домовлятися, щоб прийняли наших. А дехто не може за 160 кілометрів їздити два рази на тиждень – далеко і не по кишені. Тому цей центр дасть можливість отримувати гемодіаліз не тільки мешканцям Олександрії, а й Петровського, Знам'янського, Олександрійського, Світловодського, Онуфріївського районів. Тобто, він буде регіональний», - розповів міський голова.
Олег Ляшко підкреслив, відкриття центру гемодіалізу в Олександрії – це приклад того, якою має бути доступна медицина.
«Влада нам розказує про доступну медицину. Натомість, швидка не приїжджає до хворого чи людині з онкологією не дають «Трамадол», бо у місцевих бюджетів, на які влада повісила це, немає грошей. Доступна медицина – це такий центр гемодіалізу в Олександрії чи центр пересадки кісткового мозку в Чернігові, який ми плануємо відкрити, центр з лікування раку в Запоріжжі, який ми відкрили, або ж такий самий в Маріуполі, що ми запускаємо. Тоді люди матимуть доступну медицину і не їздитимуть лікуватися в Білорусь, Ізраїль чи ще кудись або помирати», - зазначив лідер РПЛ.
Ще однією складовою доступної медицини Олег Ляшко вважає помірні ціни на медикаменти та безкоштовні обстеження.
«Сьогодні через захмарні ціни на ліки кожна друга людина відмовляє собі в лікуванні, бо не може їх купити на копійчані пенсії та зарплати. Тому ми наведемо порядок із цінами на ліки. Обмеження рентабельності, кримінальна відповідальність за продаж фальшивих ліків, демонополізація аптек, розширення програми «Доступні ліки» - це наш план, який дасть можливість здешевити вартість ліків, щоб мільйони людей не відмовляли собі в лікуванні та довше жили і радували своїх рідних», - підсумував Ляшко.
Прес-служба РПЛ