Зобов’язати керівництво «Нафтогазу» повернути до держбюджету 45 млн. євро (1 млрд 395 млн грн) премії, не продовжувати контракт з Андрієм Коболєвим та притягти його до кримінальної відповідальності - вимагає у своєму проекті постанови Олег Ляшко. Політик наголошує: премії за перемогу у Стокгольмському арбітражі у справі проти «Газпрому» керівниками «Нафтогазу» отримані та виведені на закордонні рахунки, хоча ніякої матеріальної компенсації від російської компанії Україна ще не побачила.
«З державного бюджету України залучалися величезні кошти на вирішення спору у Стокгольмському арбітражі на послуги юридичної компанії «Wikborg, Rein & Co DA Advokatfirma» та інших, а кошти, які нібито виграні в суперечці з ВАТ «Газпром», так і не повернулись до бюджету України», - йдеться у пояснювальній записці до документу.
В той же час, політик обурюється непрозорим режимом функціонування «Нафтогазу» та захмарними зарплатами у відомстві, які можуть сягати 3 мільйонів на місяць!
«В додатковій угоді до трудового договору від 13 квітня 2016 року вказується, що крім посадового окладу (1,041 млн гривень.) Голова Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» отримує щомісячну премію «на умовах і в розмірі відповідно до колективного договору підприємства». Відповідно до колективного договору преміювання співробітників апарату НАК можливо на рівні до 200% від посадового окладу. Перша половина з них (100%) виплачується в щомісячному режимі «за виконання виробничих функцій і завдань». Це означає, що систематична зарплата керівника НАК «Нафтогаз України» становить 2,082 млн гривень в місяць. Інші 100% виплачуються не системно» за внесок в загальні результати роботи». В такому випадку щомісячна сумарна винагорода Голови Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» може досягати 3,123 млн гривень», - наголосив лідер Радикальної партії.
Окрім вимоги до керівництва «Нафтогазу» повернути незаконно нараховану премію, Ляшко вимагає від ГПУ відкрити кримінальне провадження щодо голови компанії Андрія Коболєва, а від Кабміну – не продовжувати з ним контракт, поки не поверне гроші. Також урядовці мають привести у відповідність до законодавства зарплати посадових осіб всіх державних компаній, зменшивши їх розрив з середньою зарплатою по Україні, яка наразі становить 10573 грн. Відзвітувати про виконання цієї постанови в разі її ухвалення урядовці мають до 1 квітня.
Прес-служба РПЛ