Замість продажу землі Олег Ляшко пропонує відновлення державних програм підтримки тваринництва, агропереробки та модернізації технічного парку сільгоспвиробників. Політик переконаний, земля може постійно годувати власника паю і приносити прибутки господарствам. Про це він сказав під час відвідування ТОВ “Земля і Воля” у Бобровиці на Чернігівщині. Власник господарства Леонід Яковишин розповів народному депутату, що його річний прибуток - 25 мільйонів доларів, а орендна ставка, яку він щороку платить власникам паїв, найбільша в Україні - 18%.
“Якщо в Україні платять 7-10 % щороку за оренду пая, то я плачу 18, а в цьому році буду платити 20. Це найвища оплата в Україні і на теренах СНД. Ми обробляємо 32 тисячі гектарів. 8 тисяч власників паїв здали нам свою землю в оренду, їм перед новим роком виплатили 5,5 мільйонів доларів. Отримали 13 зарплату працівники підприємтва, на неї пішов 1 мільйон євро. Маю чистого прибутку за рік 25 мільйонів доларів. Купили досить потужний асфальтний завод, робимо дороги за рахунок господарства. Будуємо два будинки на 24 квартири для працівників”, - розповів Леонід Яковишин.
Олег Ляшко пропонує державні програми підтримки фермерів, аби вони могли заробляти, а не продавати землю.
“Я не дам продавати землю, на відміну від моїх конкурентів, які розказують про ринок земель. Це не ринок земель буде, а бєспрєдєл, хаос, бардак і брат на брата з топором йтиме. Замість продажу землі пропоную відновлення державної політики підтримки сільгоспвиробників, щоб земля годувала власника паю, щоб фермеру не треба було взятки платити в кадастрі за переоформлення, щоб людина не боялась, що вночі рейдери відіжмуть майно, щоб були доступні кредити і дотації на відновлення тваринництва, агропереробки і всього іншого”, - окреслив свій план підтримки фермерів Олег Ляшко.
Якщо ж і продавати землю, то тільки державі, зауважує лідер РПЛ. Таким чином, наголошує він, діє ринок землі у США, де влада володіє 61% всіх земель, в Ізраїлі – 91% землі у державній власності, в Англії – 90%, в Німеччині та Франції – близько 60%.
“Сьогодні ціна на землю 300 доларів за пай, а має бути мінімум 30 тисяч доларів! Якщо відкрити ринок землі, її скуплять іноземці та зроблять українців батраками. Я цього не дозволю. Хоче людина продати свій пай – хай продає до державного земельного банку, який потім здаватиме її в оренду”, - зауважив Олег Ляшко.
Прес-служба РПЛ