Боротьба чорнобильців проти ядерної біди переросла у боротьбу за відновлення соціальної справедливості. Про це з парламентської трибуни заявив Олег Ляшко в День Чорнобильської трагедії. Політик зауважив: ті, кому ми завдячуємо життям, сьогодні не мають належного державного захисту. І закликав депутатів ухвалити ініційований ним чорнобильський закон.
“Два роки тому ми зареєстрували законопроект №4442 про відновлення дії соціального захисту чорнобильців. Два роки ми боремося за те, щоб цей закон був прийнятий. Утім, і Уряд, і колишній вже Президент, і парламентська більшість розповідають, що на це немає грошей. На прокурорів, на суддів, на чиновників, на 1,5 мільярда гривень премії голові “Нафтогазу" Коболєву, які він вивів в офшори, гроші є, а щоб чорнобильцям дати елементарно на ліки - немає. Навіть чорнобильську лікарню, єдину і унікальну, і ту МОЗ закриває. Давайте разом покладемо край несправедливості!”, - закликав політик.
Олег Ляшко обурився, що Парламент не розпочав роботу з хвилини мовчання в пам'ять про жертв Чорнобильської трагедії.
“Ви, шановні колеги, вітаєте чорнобильців із тим, що вони 33 роки тому героїчно захистили Україну і світ від чорнобильського лиха, але боротьба чорнобильців проти ядерної біди переросла у боротьбу чорнобильців за відновлення соціальної справедливості, за право на достойне майбутнє, медичне забезпечення, за соціальні права, за достойну пенсію, за повагу до цих людей. Про чорнобильців згадують тільки двічі на рік: у квітні, в річницю Чорнобильської катастрофи, і в грудні, у день ліквідатора Чорнобильської катастрофи. Сьогодні насправді не свято, а велика трагедія і парламент мав би вшанувати хвилиною мовчання пам'ять пожежників, військових, медиків і багатьох людей з усього колишнього Радянського Союзу, які віддали своє життя в боротьбі із цією бідою”, - наголосив народний депутат.
Після заклику політика депутати вшанували подвиг загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання.
Прес-служба РПЛ