Продаж землі – це вбивство села, наголосив Олег Ляшко на Житомирщині. Підтримали політика у цьому і фермери. Володимир Олександрович вже 15 років керує сільськогосподарським підприємством «Батьківщина», що в селі Роставиця. Обробляє понад 3 тисячі гектарів землі, тримає більше тисячі голів худоби, дає роботу 150 селянам. Фермер каже, якщо відкрити ринок землі – люди на селі залишаться ні з чим.
«Я проти продажу землі, бо якщо скуплять землю, селом цікавитися ніхто не буде. Зараз за рахунок таких підприємств, як наше, ще підтримуються різні соціальні програми на селі. А якщо прийдуть олігархи чи іноземці, в яких буде по 50-100 тисяч гектарів землі - толку не буде і село помре», - вважає директор підприємства.
Олег Ляшко наголосив, на ринку землі українські селяни будуть завідомо у програші, адже не зможуть конкурувати з іноземними землевласниками.
«Приїде в село іноземець з мішком грошей, які він у себе в банку взяв у кредит під 0,5% річних. І є наш виробник, який 15 років керує цим господарством і не може взяти кредит під такий відсоток в українському банку. І вийде так, що іноземець скупить всю землю, бо наш фермер апріорі не може конкурувати з іноземними конкурентами. І йому будуть «до лампочки» всі соціальні програми. Він не триматиме корову у селі, не будуватиме школу чи клуб, не проводитиме світло чи газ по селу. Для нього головне – це швидкий заробіток за рахунок технічних культур: сої, соняшнику та рапсу. За 2-3 роки виснажив землю, вивіз зерно і поїхав. Тому те, що нам пропонують – це не ринок землі, а дерибан землі», - пояснив Ляшко.
Замість продажу землі лідер РПЛ пропонує відкрити Державний банк землі, щоб єдиним власником і розпорядником земельних ділянок була держава.
«Хоче людина продати землю – нехай продає за ринковою ціною до Державного банку землі. Не за 300 доларів, а за 30 тисяч доларів за пай, бо наша земля саме стільки і коштує. А не хоче продавати – нехай отримує в оренду на тривалий строк і обробляє. А щоб утримання землі було не збиткове, потрібні державні програми – 5 тисяч гривень дотації на одну корову, регулювання цін на молоко, доступні кредити і 50% компенсації, якщо людина будує тваринницький комплекс. За рахунок цих коштів людина сама інвестуватиме в своє господарство, купуватиме вітчизняну техніку, створюватиме робочі місця і відновлюватиме соціальну сферу на селі. Тому ми пропонуємо змінити закон, щоб на гектар землі в обов’язковому порядку була одна корова і не менше 15% плата за пай», - розповів лідер РПЛ.
Просили фермери у Олега Ляшка і відновити спецреджим оподаткування. Кажуть, зараз на загальних умовах мають віддати чверть прибутку на податки. Політик підкреслив, так не має бути.
«Ми добиваємося відновлення спецрежиму оподаткування, щоб ПДВ в автоматичному режимі йшло на рахунки підприємства. Тому що у фермерів ПДВ держава забирає, а дотації не дає. Для того, щоб отримати ту дотацію, треба хабарі у мішках носити по чиновницьких кабінетах. Тому відновлення спецрежиму ПДВ - це реальна боротьба з корупцією. І ці кошти будуть йти на відновлення поголів’я худоби та робочі місця на селі. А то в бюджеті цього року більше 5 мільярдів гривень на дотації сільгоспвиробникам виділили, а ті їх не отримали. Натомість чиновники собі маєтки побудували та яхти покупляли за державні кошти. Ми змінимо цю політику», - сказав Ляшко.
Прес-служба РПЛ