Одразу після прийняття Верховною Радою ініційованого депутатами Радикальної партії Олега Ляшка законопроекту №1362 про заборону на 10 років експорту з України необробленої деревини (лісу-кругляка), радикали зареєстрували законопроекти № 2617 та №2618 для тимчасового звільнення ввозу деревообробного обладнання від імпортного мита та ПДВ.
Якщо законопроект про тимчасовий мораторій експорту лісу-кругляка №1362 забезпечить українських деревообробників, виробників меблів та інших товарів з деревини сировиною в необхідних обсягах, то законопроекти №2617 та №2618 покликані тимчасово знизити податковий тиск на них та створити інвестиційні стимули для оновлення виробничої бази та повноцінного відродження вітчизняної деревообробної галузі.
«Це послідовна політика Радикальної партії, спрямована на відродження вітчизняної промисловості та захист інтересів національного виробника. Це відповідальність і обов’язок влади – перетворити Україну з експортера примітивної дешевої сировини на виробника більш цінної готової продукції. Меблі, а не ліс кругляк. Борошно і соки, а не тільки зерно та фрукти. Станки і труби, а не просто метал та металобрухт. Це формула економічного відродження України, і ми втілимо її в життя», – заявив Лідер Радикальної партії Олег Ляшко, один із співавторів «деревообробних» законопроектів.
Законопроекти №2617 та 2618 передбачають стимулюючий режим ввезення виробничого обладнання тимчасово лише до 01 січня 2017 року – до дати остаточної вступу в дію заборони експорту необробленої деревини з України, після чого для галузі відновлюється загальний податковий режим. Тобто виробничі підприємства, вітчизняні та іноземні інвестори зможуть скористатись податковими стимулами та розгорнути в Україні нові сучасні деревообробні виробництва.
«Пакет законопроектів №1362, 2617, 2618, перший з яких вже прийнято Верховною Радою в цілому як закон, забезпечить відродження деревообробної промисловості в Україні вже за декілька років. Це створення десятків тисяч нових робочих місць з гідною заробітною платнею, це десятки мільярдів гривень додаткових експортних надходжень і мільярди гривень додаткових податків до бюджету щорічно», – зазначив народний депутат від РПЛ, Голова Комітету ВР з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк.
Наразі законопроект №1362 чекає на підпис Президента України. Провідні асоціації деревообробної галузі звернулися до гаранта із закликом не зволікати і якнайшвидше підписати цей вкрай важливий законопроект, запустивши процес відродження однієї з найперспективніших галузей української економіки. Адже, як наголошують автори документу, сьогодні кожне робоче місце, кожен долар експорту та кожна гривня податків може мати визначальне значення для портянку економіки та перемоги України.
Прес-служба РПЛ