У селі Тарасівка на Кіровоградщині – скандал. Суддя обласного суду ухвалила рішення, яким забрала 8 гектарів землі у кількох десятків місцевих жителів і віддала своєму сину-СБУшнику. Серед тих, кого позбавили паю – навіть родина АТОшника. Ці землі ще 30 років тому селяни отримали під пасовища. Тепер не знають, як жити далі, бо корів ніде випасати. На це свавілля люди пожалілися Олегу Ляшку. Кажуть, він – остання надія покласти край цьому беззаконню.
«У мене син шостий рік в АТО, чоловік – має інвалідність І групи. І в мене забрали ті 30 соток землі. Дві корови тримаю. Дитина прийде, що я йому скажу – що немає городу і немає де корову випасати?», - розплакалася мати бійця Валентина Олександрівна.
Інша мешканка села, Катерина Іванівна, теж стала жертвою горе-судді. Обурюється тим, що свої паї люди не могла приватизувати роками, а син судді переоформив за лічені дні.
«З приватизацією цих земель нам відтягували, казали, що це прирічкова зона. А СБУшник забрав всі наші землі. За 2 тижні переоформив на себе, жінку, тестя, тещу, батька. Тепер ми залишились ні з чим. Минулого року в селі було 90 корів, цьогоріч – 50, на наступний може не буде жодної, бо немає де випасати», - бідкалася жінка.
Ще одна жінка скаржилася, що у неї взагалі забрали батьківський город.
«Я хотіла город, який від батьків дістався, приватизувати. Але вчасно не оформила. Тепер затягують і відмовчуються, а землю забрали, яку мої батьки ще поливали», - жалілася мешканка села.
Олег Ляшко пообіцяв захистити селян та відвоювати землю, яка їм належить – надасть повний юридичний супровід та особисто контролюватиме перебіг подій. А щоб подібних ситуацій більше не виникало в Україні, пропонує запровадити відкритий реєстр та Держаний банк земель.
«Люди дають заявки на землю, а їм відмовляють – кажуть, що немає. А СБУшнику, як в цьому селі, віддали землю, на якій селяни господарювали. Ту суддю треба на 15 років посадити в тюрму. Якби був відкритий реєстр землі, люди знали, що є вільна земля, їх би не обманювали і не вимагали хабарі. Тому відкритий реєстр землі – це подолання корупції. Крім того, ми добиваємося, щоб люди мали право успадковувати землю, щоб ніхто не забирав землю, як у цієї жіночки, батьки якої господарювали на тому городі. А сьогодні навмисно ввели 10-15 тисяч гривень за переоформлення паю. Людина в селі таких грошей не має, тому і відмовляється від землі. Ми пропонуємо прийняти закон, щоб паї і хати безкоштовно переоформлялися на дітей», - підкреслив Ляшко.
Лідер РПЛ додав, запропонований владою ринок земель – величезний обман українців, бо у підсумку селяни залишаться без грошей, і без землі.
«Коли нам влада розповідає про ринок земель – спочатку нехай роздасть людям по 2 гектари землі, як належно. Соцпрацівники, ветерани праці, виховательки в дитсадочках, поштарі, вчителі, колгоспники та жителі міст землю не отримують, а начальники, прокурори та депутати землю мають. Мільйони необлікованих гектарів таємно між собою розділяють і тут же перепродують. Цей бардак треба припинити!», - підсумував Ляшко.
Прес-служба РПЛ