Твердження влади, що тотальна приватизація - це світова практика, не відповідає дійсності. На цьому Олег Ляшко наголосив в ефірі телеканалу «112-Україна».
«Зелена більшість скасувала повністю закон про перелік об’єктів, які не підлягають приватизації. Це абсолютно неправильне рішення. Коли прем’єр-міністр розказує про те, що державну власність треба продати, хай подивиться структуру світової економіки. 10% світового ВВП генерують державні компанії. У США, Німеччині, Франції, Японії та інших провідних країнах світу велика частка державної економіки. А в нас розказують, що все державне - погано», - обурився лідер Радикальної партії.
Політик зазначив, що низка вітчизняних державних підприємств ефективно працюють, а їх приватизація призведе до втрати податків і робочих місць.
«Харківський «Турбоатом» - державне підприємство, яке отримує замовлення на мільярди гривень, платить сотні мільйонів гривень податків і дає роботу кільком тисячам людей. Чим закінчиться приватизація «Турбоатома»? Підприємств такого профілю у світі п’ять. Наші конкуренти за копійки приватизують це підприємство, щоб знищити його і позбутись конкурента. Багато інших підприємств колись приватизували і закрили саме з цієї причини. Зараз буде те саме», - підкреслив лідер РПЛ.
Ляшко переконаний, стратегічні підприємства повинні залишатись у державній власності і пропонує регулювати їх діяльність окремим законом.
«Стратегічні підприємства повинні залишатись у державній власності. Зрозуміло, що конні заводи для Кабінету міністрів тримати не потрібно. Але на енергетичну, продовольчу і транспортну безпеку, мають бути державні монополії, чия діяльність повинна регулюватись окремим законом. Всі збиткові підприємства, які не становлять стратегічного інтересу для держави, треба продати на прозорих аукціонах за однієї умови: підприємство має працювати», - пояснив політик.
Лідер Радикальної партії обурений тим, що дії урядовців спричинили закриття великого підприємства і втрати робочих місць.
«Подивіться до чого довела податкова політика нової влади. У моїх рідних Прилуках на Чернігівщині закрили тютюнову фабрику. Більше 700 людей залишились без роботи. У Прилуцькому районі ще є завод пожежної техніки - це підприємство теж на межі зупинки через дії влади. Виявилось, що створення робочих місць і функціонування вітчизняних підприємств не є пріоритетом для нинішньої влади», - констатував Ляшко.
Прес-служба РПЛ