Три мільярди доларів, отримані від Росії за рішенням Стокгольмського арбітражу, мають піти на енергомодернізацію, видобуток власного газу і реальне зниження тарифів, а не в кишені керівників «Нафтогазу». Про це заявив Олег Ляшко під Генпрокуратурою. Лідер РПЛ наголошує: «Нафтогаз» - це державна компанія, якою керує уряд через Наглядову раду, тому і кошти, отримані від Росії, - належать українцям. Політик порадив урядовцям, як ними розпорядитися.
«Перший напрямок – це енергомодернізація. Ми вимагаємо внести зміни до держбюджету і збільшити вдесятеро суму на енергомодернізацію, щоб люди не за свої кошти утеплювали будинки, ремонтували котельні та теплотраси, а це робилося за рахунок держави. Другий напрямок – це збільшення видобутку власного газу. Треба не купувати імпортний газ, витрачаючи кошти платників податків, а інвестувати у збільшення власного газу, щоб Україна була енергонезалежною і українські шахтарі, енергетики та газовики отримували гроші та годували свої сім’ї. І третій напрямок – це реальне зниження вартості комуналки. Сьогодні влада розказує, що зменшила на 30-40% тарифи. Я не бачив жодної людини, якій би прийшли менші суми. Натомість я отримую десятки повідомлень, що люди платять сьогодні більше, ніж платили минулого опалювального сезону. Ці кошти, які ми отримали від Росії, має відчути на собі кожна людина у своїй платіжці», - сказав Ляшко.
Лідер Радикальної партії подав заяву на керівників «Нафтогазу» за привласнення 30 мільйонів доларів, які вони виписали собі в якості премій за виграш у Стокгольмському арбітражі, і вимагає від правоохоронних органів з’ясувати - чи відповідає транзитний договір з Росією інтересам України та яку вигоду отримали особисто підписанти.
«Це невигідний для України транзитний контракт з Росією, тому що ставки транзиту російського газу менші, ніж були до нинішнього року. Це означає, що державний бюджет втрачає, натомість – здобувають чиновники. Я стверджую, що у діях тих, хто підписував транзитний договір з Росією, зокрема, представника «Нафтогазу» Вітренка – чиста ознака злочину. Після того, як Росія перерахувала три мільярди доларів в Україну, посадовці «Нафтогазу» отримали 30 мільйонів доларів премії. Слідство має з’ясувати: коли Вітренко підписував з Росією невигідний для України газовий контракт, чи не переслідував він при цьому власні інтереси, тому що тільки після підписання цього документу Росія перерахувала гроші, і Вітренко, і Коболєв отримали з цього 30 мільйонів доларів, які виведуть за кордон», - вважає Ляшко.
Прес-служба РПЛ