Верховна Рада України ухвалила законопроект «Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті (№ 1558/1, внесений народними депутатами України Дзензерський Д.В., Дейдеем, І.В., Бріченко Є.С., Лунченко В .В. і Фаермарк С.А.) у другому читанні та відправила на третє читання.
У перший раз "за" законопроект у другому читанні проголосували 227 народних депутатів при 226 мінімально необхідних. Після тривалих суперечок фракцій коаліції в залі тільки 184 нардепів проголосували "за" закон в цілому. Тільки з третьої спроби 249 нардепів проголосували "за" рішення відправити законопроект на доопрацювання до третього читання. При цьому фракція Радикальної партії голосувала "за" закон у повному складі.
Виступаючи з парламентської трибуни, Голова Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка, заявив: "Тисячі наших людей чекають вирішення проблеми реструктуризації валютних кредитів. Всі бачать як проходять масові мітинги під стінами Верховної Ради і Нацбанку. Частина мітингувальників були змушені оголосити голодування. Влада не має права так довго самоусуватися від вирішення проблеми валютних позичальників. На жаль, меморандум, підписаний Нацбанком і низкою банків, не є обов'язковим для виконання. І це не дозволить розв’язатиту проблемну ситуацію, яка склалася". Сергій Рибалка нагадав, що законопроект був прийнятий у першому читанні 9 квітня, а Комітет почав роботу для підготовки документа до другого читання. При цьому фінансовий Комітет неодноразово звертався до Нацбанку та Кабміну з пропозицією сісти за стіл переговорів: "Ми впевнені, що домовитися можна. Навіть з представниками МВФ. Але дуже даль, що всі наші заклики до Нацбанку спільно доопрацювати цей проект закону так і залишилися без належної відповіді. Не дивлячись на це, була проведена колосальна робота над законопроектом членів Комітету та представників "Фінансового майдану". До другого читання було внесено велику кількість поправок, частина з яких була знята. На момент розгляду проекту закону до другого читання запропоновано 54 поправки, 17 з них - враховані. Наш Комітет вважає, що неможливо далі відкладати вирішення проблеми валютних позичальників. Тому більшістю голосів на останньому засіданні Комітету ми рекомендували підтримати законопроект у другому читанні".
За словами народного депутата, законопроект стосується усіх фізичних осіб, а виконання норм законопроекту вимагатиме додаткові витрати з держбюджету.
Прес - служба РПЛ