У Моторному (транспортному) страховому бюро України (МТСБУ) тривають махінації з незаконним поверненням на посаду директора Володимира Шевченка.
Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook заявив Голова комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності, депутат фракції Радикальної партії Сергій Рибалка.
За його словами, не звертаючи уваги на рішення суду, яке забороняє МТСБУ повертати Шевченка на посаду директора, він вирішив остаточно повернутися, щоб продовжити управляти коштами страхових фондів. «Не чекаючи рішення апеляційної інстанції, Шевченко таємно організував рішення суду від 21 травня, яке відновлює його на посаді директора», - написав Сергій Рибалка.
«Про це судове засідання не знав ніхто в МТСБУ - ні в дирекції, ні в Президії, ні в Координаційній раді! Але ще більш цікаво, що нібито МТСБУ таємно доручило представляти свої інтереси приватному адвокату Юрію Котлярову. Він за сумісництвом є міністром юстиції опозиційного «тіньового уряду», яке створене, як ми його називаємо, «Злодійським блоком». Те, що Бюро в цьому «процесі» представляв член цьогокорупційно-бандитського угруповання, в черговий раз доводить, що Шевченко є простим «смотрящим» від минулої злочинної влади, яка як спрут простягнула свої щупальця в усі сфери нашого життя», - підкреслив народний депутат.
Сергій Рибалка запевнив, що не допустить, щоб ця кричуща махінація минуласябезкарно: «Від імені Координаційної ради, Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності та від імені фракції Радикальної партії ми будемо звертатися до Вищої ради юстиції, Міністерства юстиції та до Генеральної прокуратури з вимогою дати правову оцінку цим діям».
Сергій Рибалка повідомив, що 27 травня апеляційна інстанція підтвердила судове рішення про заборону повертати Володимира Шевченка на посаду директора МТСБУ.
За словами керівника фінансового Комітету Верховної Ради, на початку цього року члени Координаційної ради стали розбиратися у діяльності Бюро. «Вже тоді виникло безліч підозр, що там продовжує процвітати корупція. Попереднє рішення загальних зборів членів МТСБУ щодо оптимізації бюджету Бюро виконано не було. Перші питання членів Координаційної ради щодо поточної діяльності дирекції МТСБУ, зокрема, штатного розкладу та доцільності ряду витрат на функціонування Бюро отримали значний опір. Було прийнято рішення провести незалежний аудит», - написав Сергій Рибалка.
Але, за його словами, «колишній директор Бюро Шевченко замість того, щоб виконати це рішення, організував тотальну протидію - тиск на членів Координаційної ради, інформаційні атаки, залякування представників страхових компаній за допомогою спеціально найнятих провокаторів, які представлялися «журналістами» телеканалу«1 +1»(хоча вони давно були звільнені з цього телеканалу за махінації)».
«Це все підтвердило численні підозри, що зловживання у МТСБУ воістину тотальні», - сказав Сергій Рибалка.
Він нагадав, що, незважаючи на рішення Координаційної ради від 20-го березня про звільнення Шевченка з посади директора МТСБУ, той продовжив боротьбу за цю посаду: «Підконтрольна йому Президія всупереч закону призначила його знову виконувати обов'язки директора. А на загальних зборах представників страхових компаній-членів Бюро Шевченко організував голосування за відкликання членів Координаційної ради, що представляють учасників ринку. У підсумку діяльність Коордради була заблокована через відсутність кворуму. Тепер вимагати проводити аудит більше нікому».
Він нагадав, що на МТСБУ законом про обов'язкове страхування відповідальності автовласників, держава поклала важливі функції. Серед іншого - через спеціальні фонди гарантувати автомобілістам страхові виплати. Він зазначив, що саме для контролю діяльності Бюро було створено Координаційну раду, до якої повинні входити представники парламенту, страхових компаній і державного регулятора (Нацкомфінпослуг).
Прес - служба РПЛ