2 червня на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, головою якого є народний депутат України від Радикальної партії Олега Ляшка Сегрій Рибалка, прийнято рішення звернутися до Кабінету Міністрів України у 10-денний термін надати план матеріально-технічних та фінансових заходів та проекти нормативно-правових актів для виконання норм закону «Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті »(№1558-1 авторства Дениса Дзензерський, Євгенія Дейдея, Ігоря Бріченко, Валерія Лунченко та Сергія Фаермарка), у разі його прийняття парламентом.
На засіданні Комітету його голова Сергій Рибалка заявив: «Проект закону про реструктуризацію кредитів в іноземній валюті після прийняття у другому читанні був відправлений на третє читання. Хоча всі знають, якунапруга викликає проблема валютних позичальників у нашому суспільстві. Згідно з нормами чинного законодавства, якщо проект закону відправлений на третє читання, дається п'ятиденний термін для подачі поправок до нього. А самі поправки можуть мати виключно уточнюючий характер. Наш Комітет отримав 6 пропозицій до проекту закону, з яких 5 поправок - враховано повністю, 1 - частково ».
Пропозиція рекомендувати парламенту прийняти цей законопроект в цілому отримало підтримку 5-ти з 10-ти присутніх членів Комітету. 5 учасників засідання утрималися.
У ході обговорення питання члени Комітету, посилаючись на норми Регламенту щодо розгляду законопроекту в третьому читанні, відзначили необхідність звернення до Кабінету Міністрів для отримання матеріально-технічного обґрунтування, нормативно-правових актів для виконання закону, у разі його прийняття в цілому. В результаті більшість голосів отрималапропозиція відкласти розгляд законопроекту з одночасним відповідним зверненням до Уряду.
Сергій Рибалка нагадав, що фракція Радикальної партії у повному складі голосувала «за» закон у другому читанні, вважаючи його прийнятим. «Майже півроку я як голова парламентського Комітету з самого першого дня своєї роботи займаюся проблемою валютних позичальників. За цей час вже було подано близько 7 проектів законів щодо реструктуризації валютних кредитів. Але за весь цей час на засідання Комітету жодного разу так і не прийшли представники банківських асоціацій або, наприклад, «Ощадбанку» або «Укрексімбанку», щоб забезпечити підготовку альтернативного проекту закону, який би влаштував усіх. Хоча я по кілька разів на день спілкуюся з представниками валютних позичальників», - підкреслив Сергій Рибалка.
У свою чергу, директор юридичного департаменту Нацбанку України Віктор Новіков нагадав, що позиція регулятора щодо даної законодавчої ініціативи залишилася незмінною. Нацбанк виступає проти ухвалення закону, посилаючись на зобов'язання перед МВФ. За словами Новикова, якщо закон буде прийнятий, тоді буде застосовано вето Президента.
Прес - служба РПЛ